niedziela, 14 lipca 2024r.

Sukcesy w europejskim czempionacie (fotogaleria)

Dwóch siedlczan zdobywało medale w Mistrzostwach Europy w Nordic Walking!

4 czerwca niedaleko czeskiej granicy, w niemieckim Roding odbyły się drugie zawody Pucharu Europy w Nordic Walking. Miały on jednocześnie rangę pierwszych Mistrzostw Europy na dystansie 10 km. W Bawarii obok najliczniejszego grona gospodarzy do rywalizacji przystąpili przedstawiciele Austrii, Słowenii, Włoch, Francji, Serbii oraz dwudziestosiedmioosobowa ekipa z Polski, która wywalczyła 16 medali! Wśród medalistów znalazło się dwóch siedlczan.

Uczestnicy zawodów mieli do pokonania trasę złożoną z trzech pętli poprowadzonych głównie w lesie. Ostatecznie pierwszy na mecie zameldował się Wolfgang Scholz. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników okazało się, że Polacy zajęli czołowe miejsca w wielu kategoriach wiekowych. Najlepszym z Polaków okazał się (siedlczanin) Maciej Karasiński plasując się na czwartym miejscu. W związku z tym, że w swojej kategorii wiekowej M45 został sklasyfikowany na drugiej pozycji, wywalczył tytuł wicemistrza Europy.

Jeszcze więcej powodów do zadowolenia miał inny siedlczanin Łukasz Witczuk – propagator nordic walking i organizator charytatywnych marszów, do których przygotowuje uczestników podczas wspólnych treningów. Łukasz zdobył tytuł mistrza Europy w swojej kategorii M30! – Mistrzostwa Europy w Roding to dla mnie spełnienie marzeń. Moich, ale i pewnie większości zawodników. Stanąć na podium to było wielkie marzenie, ale wygrać kategorię i usłyszeć Hymn Polski to uczucie nie do opisania słowami – mówił Łukasz Witczuk – Jestem dumny że mogłem reprezentować Polskę na ME wraz z innymi wspaniałymi zawodnikami. Zostaliśmy ciepło przyjęci, rywalizowaliśmy uczciwie i dobrze się bawiliśmy.

FOTOGALERIA

 

źródło: festiwalbiegowy.pl / chodzezkijkami.pl / TS; foto: festiwalbiegowy.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;