poniedziałek, 15 lipca 2024r.

W cieniu Pogonistów (fotogalerie)

Trzecia edycja Życie Siedleckie Cup okazała się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Spośród 15 drużyn z rocznika 2005 rywalizujących w systemie ligowym najlepsi okazali się piłkarze Pogoni Siedlce.

Bezbłędna Pogoń

Wszystkie drużyny miały możliwość sprawdzenia swoich możliwości na tle przeciwników z różnych zakątków Polski, ale też trzech białoruskich zespołów. Największe emocje wzbudzały miejsce z udziałem gospodarzy. O oprawę na spotkaniach z udziałem młodych adeptów futbolu z Siedlec zadbali kibice zrzeszeni w stowarzyszeniu sympatyków Pogoni. Widowiskowa oprawa, zacięta walka i wyrównany poziom drużyn sprawił, że turniej obfitował w wiele ciekawych spotkań.

Po pierwszym dniu zmagań toczonych przy wietrznej aurze prowadziła Pogoń prowadzona przez Dariusza Blachę. Młodzi siedlczanie nie stracili ani jednej bramki, w czym zasługę miały zarówno szczelna defensywa, jak i bramkarz Tymoteusz Grochowski. Tuż za plecami Pogoni plasowała się Korona Kielce, która w ataku dysponowała skutecznym Nikolasem Porębskim. W grze o podium liczyły się też drużyny z Ostrołęki, Suwałk i Warszawy.

Emocjonujący finisz

Drugi dzień zmagań wyklarował sytuację w tabeli. O prymat miały walczyć Pogoń, Korona i Wigry. Piłkarze Blachy znali rezultaty rywali przed swoimi ostatnimi dwoma spotkaniami. Do zwycięstwa w turnieju Pogoniści potrzebowali jednego zwycięstwa w meczach z TOP-54 Biała Podlaska i Mołodecznem. W pierwszym z wymienionych spotkań siedlczanie zanotowali bezbramkowy remis, więc starcie z rówieśnikami z Białorusi urosło do rangi finału. Bramkę na wagę zwycięstwa w turnieju zdobył Oliwier Kryszczuk – najlepszy strzelec Pogoni – po ładnym uderzeniu z dystansu. Siedlczanie długo radowali się z triumfu odniesionego na własnym terenie.

zscup 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Futbol to nie wszystko

Uczestnicy trzeciej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Życie Siedleckie Cup 2016 nie mieli prawa narzekać na brak atrakcji. Młodzi adepci futbolu spędzili noc pomiędzy sesjami piłkarskich zmagań w życzliwych progach hotelu Ibis Styles. Dzięki uprzejmości Hanny i Konstantego Strusów uczestnicy turnieju byli praktycznie pierwszymi gośćmi nowego obiektu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali także pamiątkowe koszulki oraz bilety wstępu do Parku Wodnego Siedlce. To tylko jedna z wielu atrakcji okołoturniejowych. Chętni mogli spróbować pokonać Rafała Misztala (bramkarza pierwszej drużyny Pogoni) z wapna, a w przerwie obiadowej największym zainteresowaniem cieszył się punkt grillowy restauracji Księżycowa.

Nagrody, podziękowania i życzenia

Kilkanaście minut po ostatnim spotkaniu doszło do oficjalnego zakończenia turnieju. Dyrektor Biura Reklamy Życia Siedleckiego Mariusz Saraczewski powitał zgromadzonych gości, a także pogratulował młodym piłkarzom rywalizacji w sportowej atmosferze. Pogoń Siedlce wyprzedziła na podium Koronę Kielce i Wigry Suwałki. Królem strzelców turnieju został Nikolas Porębski, który zdobył 8 bramek dla Korony. Najlepszym bramkarzem wybrano Tymoteusza Grochowskiego (jedna puszczona bramka w 14 meczach) z Pogoni. MVP turnieju wybrano innego Pogonistę – Igora Szostka.

DSC_2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrodę otrzymali także kibice zasiadający na domowych meczach pierwszej Pogoni na sektorze F3, którzy wiernie wspierali młodych futbolistów. Fani docenili postawę siedlczan i wręczyli swoje nagrody. Najlepszym zawodnikiem turnieju w ich oczach został Mikołaj Saraczewski, natomiast na wyróżnienie swoją postawą zasłużyli: Cezary Marciniak, Hubert Nowak, Kacper Stankiewicz i Igor Szostek.

Organizacja turnieju na taką skalę nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów. Sponsorem głównym zmagań były tygodnik Życie Siedleckie, Grupa Producentów Euro Indyk, firma budowlana Strus, masarnia Mario, Trafica, drukarnia Foldruk, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, Urząd Miasta Siedlce oraz MKP Pogoń Siedlce. Swoją cegiełkę dołożyły także takie firmy jak: PEC, ZUO, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Axan, DPD, Carlos, Oskar, Agro-Top, Ośrodek Szkolenia Kierowców Jacek, ASAJ, Wierzejki, Hafen, Sphinx, Żar, Inter Cars, M3, Helios, Spółdzielnia Mleczarska Siedlce, Nowak DOM, Wersal Siedlecki, MAGICGRAF, Meblat,  Sigma Tech, MIDI,  Toyota Auto-Podlasie, Biuro Podróży Jaworko, Reaktor, TRANSMOT, Restauracja Księżycowa, BorTrans, Krystian Król, AGRO INSTAL. Patronat medialny nad turniejem sprawowały: Życie Siedleckie, SportSiedlce.pl oraz Daniel Koper Fotografia.

Tuż po dekoracji głos zabrali zaproszeni goście. Redaktor naczelna Życia Siedleckiego Bożena Gontarz, Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka oraz wiceprezes Pogoni Andrzej Materski zgodnie życzyli piłkarzom, żeby siedlecki turniej okazał się jednym z kroków w drodze do wymarzonej karierze piłkarza i gry na imprezie rangi mistrzowskiej.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Maciej Sztajnert

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Najlepszy strzelec: Nikolas Porębski (Korona Kielce)
Najlepszy bramkarz: Tymoteusz Grochowski (Pogoń Siedlce)
Najlepszy zawodnik: Igor Szostek (Pogoń)

 

Tabela:

 1. Pogoń 14 30 18-1
 2. Korona 14 29 19-5
 3. Wigry 14 28 13-4
 4. Białe Orły 14 24 16-8
 5. Jagiellonia 14 24 13-6
 6. FC Mińsk 14 22 15-4
 7. APN 14 22 16-8
 8. UKS “9” 14 19 7-7
 9. SF Gniezno 14 18 9-9
 10. TOP-54 14 16 14-14
 11. Dynamo Brześć 14 14 10-21
 12. Mołodeczno 14 11 2-13
 13. Orlik 14 11 6-19
 14. Pogoń II 14 8 2-25
 15. Legia 14 4 2-19

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;