niedziela, 14 lipca 2024r.

Siedlecka Noc Świętojańska za nami (multimedia)

W nocy z piątku na sobotę odbyła się Siedlecka Noc Świętojańska. Głównym tematem imprezy współorganizowanej przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce był sport.

Siedlczanie, którzy wybrali się w czasie piątkowej nocy na tereny obiektu ROSRRiT nie mieli prawa narzekać na nudę. Spośród licznych dyscyplin sportowych do wyboru były: koszykówka, piłka nożna, jazda na rolkach, parkour, ringo czy akrobatyka. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak promocyjna oferta Parku Wodnego, który został wzięty szturmem po 22:00.

Tuż po 23:00 na terenie siedleckiego aquaparku doszło do oficjalnego rozpoczęcia Nocy Świętojańskiej. Rusałki puściły na wodę wianki, pod którym najmłodsi mogli znaleźć numery. Szczęściarze odebrali przy opuszczaniu aquaparku upominki.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Jeden z głównych organizatorów SNŚ, Arkadiusz Mazurkiewicz stwierdził, że impreza ma potencjał na wpisanie się na stałe do kalendarza kulturalno-sportowego miasta Siedlce. – Noc Świętojańska wypadała wczoraj, jednak liczyliśmy się z rodzicami i dzieciakami, więc połączyliśmy ją z zakończeniem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji. Doszliśmy do wniosku, że trzeba to zrobić nocą. Trochę nam zabrakło czasu, aby wszystko zorganizować tak jak sobie wymarzyliśmy. Chylę czoła przed Agencją Rozwoju Miasta, która jest przychylna wszelkim nowym pomysłom. Początki zawsze są trudna – ja coś wiem na ten temat. W przyszłości prócz formuły rekreacyjnej trzeba dodać opcję zmagań w turniejach. Nocny turniej piłki nożnej, streetballa czy rugby to byłyby wydarzenia przyciągające uwagę. Jeżeli uda nam się to połączyć z jakimś koncertem, plenerem malarskim lub innym wydarzeniem kulturalnym to będzie super. Naszym planem jest zagospodarowanie całego obiektu, w tym głównego stadionu. W przyszłym roku należy oczekiwać Nocy Świętojańskiej z większą pompą.

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;