sobota, 20 lipca 2024r.

Medale Jaszczuka i Żebrowskiego

Złoty i srebrny medal to dorobek siedleckich lekkoatletów, którzy rywalizowali w 92 Mistrzostwach Polski seniorów w Bydgoszczy.

Pięciu sportowców reprezentujących kluby z naszego miasta przystąpiło do rywalizacji w 92 Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski seniorów. Mieliśmy w tym gronie jednego skoczka, jednego długodystansowca, jednego sprintera i dwóch kulomiotów.

Najlepiej zaprezentował się skoczek w dal Tomasz Jaszczuk (WLKS Siedlce Nowe-Iganie), który obronił tytuł sprzed roku. Podopieczny Kazimierza Zięciny rozpoczął konkurs od nieudanej próby. Wynik 7.64 osiągnięty w trzeciej kolejce pozwolił mu objąć prowadzenie i nie oddać go do końca trwania rywalizacji. Ostatecznie najlepsza próba jaką miał Jaszczuk to 7.84. Drugi zawodnik Adrian Strzałkowski skoczył na odległość 7.71, zaś trzeci Andrzej Kuch (AZS AWF Wrocław) uzyskał wynik 7.58. Wygrana Tomka cieszy, ale odległość pozostawia wiele do życzenia. Zawodnik WLKS liczył na udział w Mistrzostwach Europy w Amsterdamie, ale nie znalazł się w składzie reprezentacji Polski. Zostaje coraz mniej szans (czyt. startów) na uzyskanie minimum – 8.15 na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Z brązowym medalem z Bydgoszczy wrócił Krzysztof Żebrowski. Zawodnik SKS Feniks Siedlce, podobnie jak Jaszczuk, bronił mistrzowskiego tytułu sprzed roku z Krakowa. Niestety ta sztuka się nie udała. Zwycięzcą biegu na 5000 m został Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) – 14:16.49. Drugie miejsce zajął Sebastian Smoliński (AZS UMCS Lublin) – 14:22.11, który tylko o 0,71 sekundy wyprzedził Żebrowskiego – 14:22.82. W wyżej wymienionym biegu rywalizowało 28 zawodników.

Mniej powodów do zadowolenia mieli kulomioci: Jan Parol i Andrzej Gudro (obaj WLKS), którzy zajmowali odpowiednio trzynaste (17.31) i piętnaste (16.67) miejsce. Sprinterowi MKS Pogoń Siedlce Marcinowi Talasze nie udało się przebrnąć eliminacji w biegu na 100 m. Jego rezultat to 10.83.

 

źródło: własne / PZLA; foto: 4run.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;