poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Słupskie sukcesy (fotogaleria)

Słupsk był areną zmagań Otwartych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.

Katarzyna Piekart (IKS Siedlce) oddała najdłuższy skok w dal – 5,12 m – spośród wszystkich startujących zawodniczek, a także nie miała sobie równych w konkurencji rzutu oszczepem. Siedlczanka była także trzecia w biegu na 100 m – 13,26 s. Małgorzata Mućka (SSON Start Siedlce) zajęła drugą pozycję w w rzucie dyskiem z wynikiem – 25,75 m oraz trzecie miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 24,03 m. Marta i Paulina Cisłak (obie Start) zajęły odpowiednio: 4 i 3 lokatę na sprinterskim dystansie, lecz w innej kategorii, 3 i 4 miejsce w biegu na 200 metrów oraz 1 i 3 pozycję na 400 metrów.

Marcin Ruciński (Start) okazał się najlepszym oszczepnikiem (41,92 m), zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą (9,31) oraz był czwarty w rywalizacji dyskobolów z wynikiem 38,01 m. Z kolei Dariusz Osiński (IKS) był trzeci w innej kategorii rzutu dyskiem – jego wynik to 27,20 m, a także uplasował się na drugiej lokacie w rzucie oszczepem (42,91 m), wyprzedzając Bartosza Kałuszyńskiego (Start) – 36,44 m.