niedziela, 21 lipca 2024r.

Mnóstwo znaków zapytania

Rugbiści siedleckiej Pogoni już w połowie lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Przyszłe rozgrywki zbliżają się wielkimi krokami, ale ich formuła stoi pod znakiem zapytania.

Sezon 2015-16 zakończył się triumfem Budowlanych Łódź, którzy w finałowej potyczce wykazali wyższość nad Lechią Gdańsk. W składzie nowo kreowanego mistrza Polski był siedlczanin Michał Mirosz.

Pogoń zakończyła rozgrywki – po raz drugi z rzędu – na 5 lokacie. W trakcie zimowej przerwy z Ekstraligi wycofała się Posnania Poznań. Po zakończeniu sezonu z udziału w ekstraklasie z powodów finansowo-organizacyjnych zrezygnowała Skra Warszawa. Luki w składzie najwyższej klasy rozgrywkowej w polskim rugby zostaną uzupełnione przez I-ligowców: Juvenię Kraków i Budowlanych Lublin.

Jedną z koncepcji zmian w polskim rugby było przejście z systemu jesień-wiosna na wiosna-jesień. Aby nie stracić kilku miesięcy myślano o rozegraniu błyskawicznych mistrzostw drugiej połowie 2016 roku. Jak na razie w środowisku rugbowym dominuje nastrój wyczekiwania na decyzje Polskiego Związku Rugby, który zbierze się na posiedzeniu 16 lipca.

Najbliższe dni dadzą także odpowiedź w kwestii obsady funkcji szkoleniowca w MKS Pogoni Siedlce. Andrzej Kozak miał umowę do 30 czerwca i nie została ona jeszcze przedłużona. Przyszłość kilku rugbistów także nie jest jasna. Wkrótce sytuacja kadry – zarówno trenerskiej, jak i zawodniczej – Pogoni powinna się wyklarować.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;