niedziela, 14 lipca 2024r.

Gorzowska inauguracja

Pogoń Siedlce rozpocznie sezon 2016-17 w Gorzowie Wielkopolskim. Rywalem biało-niebieskich w rundzie wstępnej Pucharu Polski będzie Stilon.

Daleki wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego i zaplanowany wcześniej sparing z AÉK Ateny w Kielcach zmusiły działaczy siedleckiej Pogoni do wysiłku logistycznego. Ze stolicy województwa świętokrzyskiego biało-niebiescy wyruszyli do Łęczycy, gdzie spędzą ostatnie godziny przed meczem. W sobotę okrojona kadra wraz ze sztabem trenerskim zawita do Gorzowa Wielkopolskiego.

Kadra Pogoni na mecz ze Stilonem
Bramkarze: Przemysław Frąckowiak, Rafał Misztal
Obrońcy: Daniel Chyła, Arkadiusz Jędrych, Tomasz Lewandowski, Konrad Wrzesiński, Łukasz Wójcik, Mateusz Żytko
Pomocnicy: Michał Bajdur, Kamil Dmowski, Daniel Dybiec, Marcin Paczkowski, Damian Świerblewski, Grzegorz Tomasiewicz
Napastnicy: Cezary Demianiuk, Daniel Gołębiewski, Piotr Kurbiel

Oto 17 zawodników, która została uprawniona do gry. W Gorzowie Wielkopolskim nie zagra zmagający się z urazem Tomasz Lewandowski, ale istnieje duża szansa na to, że w piątek zarejestrowany zostanie Piotr Krawczyk.

Ostatnim sprawdzianem Pogoni przed pucharową inauguracją był sparing z Grekami. Z kolei próbą generalną dla Stilonu był test-mecz z Błękitnymi Stargard. Spadkowicz z III ligi dolnośląsko-lubuskiej przegrał aż 1:5. Jedyną bramkę dla drużyny dowodzonej przez cenionego w mieście Adama Gołubowskiego zdobył Iworyjczyk Abdul Moustapha Ouédraogo, który we wrześniu 2012 roku był testowany w Pogoni Siedlce.

– Z Pogonią poprzeczka będzie jeszcze wyżej, na pewno faworytami nie jesteśmy. Nadzieja w tym, że wykorzystamy wszystko, co będziemy mieli, a oni nie. To jest możliwe. Mamy potencjał na to, by jakąś sytuację bramkową stworzyć. Trzeba ją zamienić na gola. Musimy być bardziej zdyscyplinowani i mieć trochę farta – powiedział Gołubowski na łamach egorzow.pl.

Skład Stilonu z przegranego meczu z Błękitnymi: Maciej Wolarek (46 Grzegorz Gibki) – Tomasz Szwiec (46 Patryk Bednarski), Dominik Siwiński (55 Tomasz Szwiec, 79 Kacper Czyżewski), Adam Gruszecki, Filip Łaźniowski (62 Alan Błajewski), Filip Wiśniewski (62 Błażej Cerbijan), Damian Szałas (46 Krzysztof Kaczmarczyk), Łukasz Maliszewski (46 Rafał Świtaj), Daniel Mrozek (46 Patryk Jakubowski), Michał Pakuła (32 Jakub Okuszko, 65 Mateusz Sadłowski), Abdul Moustapha Ouédraogo (46 Adrian Nowak, 70 Paweł Posmyk)

Pogoń będzie faworytem sobotniego spotkania, jednak taka rola zmusza do podwójnej czujności. Mocną stroną siedlczan w ostatnich dwóch sparingach była defensywa, jednak bez skutecznej ofensywy nie da się przejść do kolejnej rundy, w której czeka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Mecz Stilonu z Pogonią zostanie rozegrany o 18:00 na stadionie OSiR przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie będzie mogło obejrzeć co najwyżej 999 kibiców.

13533308_1349994005015770_8609319713069779072_n

 

 

 

 

 

 

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;