piątek, 19 lipca 2024r.

KPS zamknął kadrę

Kadra siedleckiego I-ligowca po raz kolejny została wywrócona do góry nogami. Rewolucja nie powinna jednak negatywnie wpłynąć na poziom drużyny Witolda Chwastyniaka, ponieważ kilka nabytków robi wrażenie.

Przedstawienie kadry KPS zaczynamy od ataku. Siedlczanin Mateusz Ogrodniczuk miewał w minionym sezonie lepsze i słabsze momenty, jednak włodarze siedleckiego I-ligowca zdecydowali się przedłużyć z nim umowę o kolejny rok. Jego rywalem będzie, doskonale znany kibicom KPS, Jakub Bucki. 27-letni atakujący występował w Siedlcach w latach 2011-13. Później obrał kierunek na Słowację oraz mocno egzotyczny Kazachstan. KPS opuścił Damian Wdowiak.

Powodzenie ataku w dużej mierze zależy od zrozumienia z rozgrywającymi. Ani Piotr Milewski, ani Adam Szałański nie znaleźli się w kadrze na przyszłe rozgrywki. Działacze postawili na mieszankę doświadczenia i młodości rodem z regionu. O spokój w wystawianiu piłek powinien dbać 30-letni Bartosz Zrajkowski, który ma na swoim koncie występy m.in. w Camperze Wyszków i Krispolu Września. Wychowanek Pronaru Hajnówka będzie rywalizował o miejsce w składzie z 19-letnim Jakubem Gontarewiczem. Młody rozgrywający ostatnio występował w Effectorze Kielce (Młoda Liga), a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Trójce Międzyrzec Podlaski.

Tylko jeden środkowy z poprzednich rozgrywek utrzymał miejsce w kadrze na przyszły sezon. Dokonał tego Kamil Szaniawski. Z KPS odeszli Wojciech Kaźmierczak i Łukasz Wysocki. Szaniawski będzie musiał trenować i grać na 100%, aby wykazać wyższość nad nowymi konkurentami. 23-letni Moustapha M’Baye jest wychowankiem Lotosu Trefl Gdańsk, ale ostatnio był wypożyczony do I-ligowego Krispolu Września. Z kolei jego rówieśnik Maciej Polański ma za sobą grę w Bundeslidze, a nawet debiut w Lidze Mistrzów w barwach ZAKSY Kędzierzyn Koźle.

Formacja przyjęcia uległa zmianie w 3/4. W kadrze pozostał tylko Piotr Łukasik. Były reprezentant Polski w kategorii kadetów wkrótce rozpocznie trzeci rok gry w Siedlcach. Szeregi KPS opuścili: Kamil Gutkowski (Warta Zawiercie), Maciej Krzywiecki oraz Paweł Rejowski. Nowe twarze w drużynie Chwastyniaka to: 27-letni Mateusz Błasiak (KPS Kęty), 24-letni Krzysztof Gibek (Odra Opole) oraz 24-letni Sławomir Zemlik (Espadon Szczecin).

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Jakub Woś. Ta decyzja niespecjalnie dziwi, ponieważ częściej od niego na pozycji libero występował, nominalny przyjmujący, Krzywiecki. KPS zakontraktował 25-letniego Mateusza Januszewskiego, który w ubiegłym sezonie świętował z GKS Katowice wygranie I ligi oraz Konrada Małka. 26-letni siedlczanin występował w klubie jeszcze pod nazwą Ósemki.

KPS rozpocznie przygotowania 25 lipca na własnych obiektach. W planach siedlczan jest udział w turniejach w Hajnówce i Wrześni.

Kadra KPS Siedlce na sezon 2016-17:
Atakujący: Jakub Bucki, Mateusz Ogrodniczuk
Przyjmujący: Mateusz Błasiak, Krzysztof Gibek, Piotr Łukasik, Sławomir Zemlik
Rozgrywający: Jakub Gontarewicz, Bartosz Zrajkowski
Środkowi: Moustapha M’Baye, Maciej Polański, Kamil Szaniawski
Libero: Mateusz Januszewski, Konrad Małek

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;