niedziela, 21 lipca 2024r.

Najpierw KSZO, później ekstraklasa

25 lipca na Stadionie Narodowy zostanie rozlosowana 1/16 finału Pucharu Polski. Od tej rundy do gry wkraczają drużyny z ekstraklasy. O tym czy Pogoń przetrwa do tego etapu zdecyduje mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Forma piłkarzy Dariusz Banasika w ostatnich tygodniach uległa zdecydowanej zwyżce, choć wciąż w kadrze brakuje „ósemki” z prawdziwego zdarzenia. O Marcinie Burkhardcie ostatnimi czasy jakby ciszej, a wiadomo, że jest ona sprzymierzeńcem transferów.

Trener Banasik prawdopodobnie będzie miał do dyspozycji w Ostrowcu Świętokrzyskim tę samą osiemnastkę, co w Gorzowie Wielkopolskim. KSZO, choć występuje zaledwie w III lidze, jest jednak zdecydowanie trudniejszym przeciwnikiem niż Stilon.

W minionym sezonie podopieczni Tadeusza Krawca zacięcie rywalizowali z Garbarnią Kraków o udział w barażach o II ligę. Ostatecznie górą okazali się piłkarze z Grodu Kraka. KSZO w swoich najlepszych czasach występował w ekstraklasie, ale życie ponad stan doprowadziło do upadku klubu. W obecnej formule pomarańczowo-czarni istnieją od 2011 roku. Celem KSZO 1929 jest powrót do II ligi, w której swego czasu rywalizował z Pogonią Siedlce.

Tamten mecz z obecnej kadry pamiętają Cezary Demianiuk, Marcin Paczkowski i… Rafał Misztal, który strzegł bramki KSZO. Sentymentalny powrót do rodzinnego miasta zaliczy Daniel Dybiec, który w Ostrowcu Świętokrzyskim stawiał pierwsze piłkarskie kroki.

56054e7d1f0f1_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historyczny bilans jest korzystny dla biało-niebieskich. W 13 dotychczasowych konfrontacjach 5 razy górą byli siedlczanie, 3 razy odnotowano remis, a 4-krotnie ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze z Ostrowca Świętokrzyskiego. W bramkach 19-16 na korzyść Pogoni.

Jaką drużyną jest KSZO? Team Krawca stanowi mieszankę młodości z doświadczeniem. Dla większości kibiców nieobce powinny być takie nazwiska jak: Dariusz Pietrasiak (262 mecze i 10 goli w ekstraklasie), Jakub Kapsa (testowany niegdyś w Pogoni), czy Łukasz Jamróz (przymierzany swego czasu do siedleckiego klubu). W ostatnim sparingu przed pucharowym bojem KSZO wygrało 3:0 z Avią Świdnik. Bramki zdobyli: Michał Stachurski, Radosław Mikołajek i Kamil Dziadowicz.

Skład KSZO w sparingu z Avią: Wierzgacz – Łatkowski, Podstolak, Pietrasiak, Stachurski – Nogaj, Mikołajek, Burzyński, Bełczowski – Czajkowski – Jamróz oraz Krupa, Kapsa, Mąka, Dziadowicz, Gil, Niziołek, Wochniak, Madej, Łokieć.

13697010_1121841217859169_8805625889464042416_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogoń z pewnością nie odpuści meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przede wszystkim dlatego, że już za tydzień startuje liga, a lepszej okazji do sprawdzianu w warunkach meczowych nie będzie, ale także dlatego, że w 1/16 finału można dostać nagrodę w postaci domowej potyczki z przedstawicielem ekstraklasy z sezonu 2015-16.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert / fotka.com

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;