piątek, 14 czerwca 2024r.

5-lecie SportSiedlce.pl

5-lecie SportSiedlce.pl

Dokładnie pięć lat temu ukazał się pierwszy artykuł na portalu SportSiedlce.pl. Autorem historycznego tekstu był Kamil Sulej.

Tematem pierwszego wpisu była inauguracja II ligi wschodniej w Siedlcach, czyli mecz Pogoni z OKS 1945 Olsztyn. Artykuł zatytułowany „Szczęśliwa koszula” był zapisem pomeczowej konferencji.

 

Widać, że różnicę zrobili piłkarze, którzy doszli do zespołu.
Grzegorz Wędzyński: Ci którzy doszli grają na jakimś poziomie. Różnicę zrobili piłkarze, których obejmowałem półtora roku temu, gdy grali w IV lidze. Przykład Kaliszewskiego, Kwiatkowskiego, Guzka. Pytają się mnie skąd ja ich wziąłem, a ja mówię, że wziąłem ich stąd.

(…)

Jaka jest sytuacja młodych wychowanków Pogoni?
GW: Z młodymi piłkarzami jest jak z jabłkiem, które potrzebują odpowiedniej ilości czasu aby dojrzeć. Ja ich obserwuję i nikogo nie skrzywdzę. Na razie daleko im do grających w pierwszym składzie zawodników, ale trening czyni mistrza i za pół roku będę miał dużo radości z nich. Świetnym przykładem jest urodzony w 1992 roku Paweł Marchel, który grał wyśmienicie bez kompleksów i wróżę mu dużą karierę.

Czy dzisiejsza linia obrony to docelowy skład tej formacji
GW: Zrobiliśmy pewną analizę. Obserwowałem przez długi czas Marka Lendziona, grającego przez ostatnie 4 lata w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Pasował on mi mentalnie do zespołu, podobnie jak ja nie jest minimalistą i także pod takim kątem dobieram piłkarzy do zespołu. Bardzo przyzwoity występ zanotował były piłkarz Motoru Lublin, pochodzący z Sokołowa Podlaskiego Grzegorz Krystosiak. Pozycja Guzka została wymyślona przeze mnie na której zagrał po raz pierwszy w ostatnim meczu zeszłego sezonu i świetnie wypadł na lewej obronie. Robert Kwiatkowski – ikona naszego klubu sprawdza się także na prawej obronie. Czas, praca i cierpliwość doprowadzą do tego, że będzie jeszcze lepiej.

Jak pan oceni grę Adama Czerkasa?
GW: Zagrał bardzo dobrze. Jest szybkim zawodnikiem jak na swój wzrost. Ma pozytywny wpływ na grę zespołu. Jest jednym z piłkarzy, który nie przepracował ze mną całej jednostki treningowej, dlatego musiał zejść z boiska po kwadransie gry w 2 połowie. Trzeba powoli zapominać o tym meczu i jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania za 2 tygodnie.

(…)

Czy przewidywał pan taki wynik?
GW: Humorystycznie mówiąc miałem na sobie tą samą koszulę podczas meczu wygranego meczu z Wisłą Płock i założyłem ją dzisiaj, więc liczyłem na wygraną 2:0.

Jak wysoko jest zawieszona poprzeczka dla trenera i drużyny Pogoni?
GW: Gramy każdy mecz jak najlepiej potrafimy. Gramy w rozgrywkach II-ligowych i nasz cel – jako beniaminka – jest taki aby jak najlepiej zaprezentować się w każdym spotkaniu.

Pierwszy dzień działalności portalu był obfity w informacje sportowe. Poza zapisem konferencji na stronie znalazły się artykuły o: meczu Pogoń – OKS 1945, testach Mariusza Kruka w Podlasiu Sokołów Podlaski, sparingowej wygranej rezerw Pogoni z Mazovią, Grand Prix w siatkówce plażowej, znakomitym wyniku Tomasza Jaszczuka w Tallinie, przyznaniu MKK „dzikiej karty” na udział w I lidze centralnej oraz zamknięciu kadry przez KPS Jadar Siedlce.

ARTYKUŁY Z 24 LIPCA 2011

 

źródło: własne; foto: podlasie24.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;