czwartek, 20 czerwca 2024r.

Teohar Mollov: Mamy coś do udowodnienia

Koszykarze z Siedlec rozpoczęli przygotowania do rozgrywek. Czy podopieczni Teohara Mollova poprawią wynik z poprzedniego sezonu?

W poniedziałek SKK rozpoczął przygotowania do rozgrywek. Jak będą wyglądać kolejne tygodnie?
Pierwszy tydzień będzie wprowadzeniem do treningów. Zrobimy różne testy zawodnikom, gdyż zmieniła się większość składu. Następnie wyjeżdżamy w poniedziałek 15 sierpnia na obóz do Białej Podlaskiej. Tam zagramy również pierwszy sparing z II-ligowym Turem Bielsk Podlaski.

Po powrocie z obozu trenujemy już na własnych obiektach. Pod koniec sierpnia zagramy u siebie sparing ze Zniczem Pruszków. We wrześniu weźmiemy udział w dwóch turniejach, a potem zaczyna się liga.

Na zgrupowaniu w Białej Podlaskiej zespół będzie pracował głównie nad przygotowaniem fizycznym?
Myślę, że tak. Pojawią się również kwestie taktyczne, ale będzie to bardzo ogólne. Zagrywki będziemy szykowali po pierwszym sparingu.

Kadra SKK jest już zamknięta, czy możemy spodziewać się jeszcze nowego zawodnika?
W dalszym ciągu mamy otwarte drzwi dla Marcina Nędziego. Zobaczymy czy będzie mógł nas wzmocnić. Jeśli nie, kadra drużyny zostanie zamknięta.

W zespole z Siedlec zaszło wiele zmian w składzie. To było planowane?
Bardzo szybko skończyliśmy sezon. Podziękowałem wszystkim zawodnikom, gdyż każdy dał z siebie wszystko. Niektórym zaproponowaliśmy przedłużenie umowy, a z kilkoma graczami musiałem się rozstać. W trakcie negocjacji z klubem nie wszyscy dogadali się jednak z zarządem, także musiałem wtedy szukać kolejnych nowych zawodników.

W szeregach SKK zobaczymy dwóch nowych rozgrywających. To będzie duży problem, aby zgrać zespół przed startem sezonu?
Mam nadzieję, że nie. Biorąc pod uwagę nasz budżet to wydaje mi się, że mamy dwóch najlepszych rozgrywających. Nie jesteśmy potentatem finansowym, ale wycisnęliśmy z tej cytryny 100 procent. Wydaje mi się, że postawiłem na odpowiednich zawodników.

W barwach SKK jest wielu młodych zawodników: Damian Szymczak czy Rafał Stefanik. Młodość może być atutem zespołu z Siedlec?
Zgadza się. Mamy również Kamila Czosnowskiego, który ma 21 lat, a od pięciu sezonów gra już w I lidze. Pamiętajmy o Dawidzie Kołodzińskim, który jest wychowankiem SKK. Celem zarządu jest odmłodzenie składu. Naszym priorytetem było zbudowanie drużyny z młodych zawodników, którzy będą chcieli się rozwijać.

Czyli wszystko w ich rękach?
Wziąłem zawodników, którzy chcą się pokazać. Nie mamy graczy, którzy są gwiazdami w I lidze. Ja też mam sporo do udowodnienia, także możemy stworzyć naprawdę ciekawy zespół.

Jaki jest cel postawiony przed zespołem?
Cel mamy podobny jak rok temu. Minimum jest zajęcie miejsca 9-10, które daje bezpieczne utrzymanie. Play-offy natomiast byłyby sporym sukcesem. Najważniejsze jest dla nas zapewnienie sobie bezpiecznego bytu w lidze.

Liga wydaje się być dużo bardziej wyrównana niż rok temu. Które zespoły mogą wieść prym w rozgrywkach
Wydaje mi się, że Legia i Sokół na papierze wyglądają najlepiej. Jest też kilka innych zespołów, które będą chciały zagrozić tej dwójce: Spójnia, GKS Tychy czy Noteć Inowrocław, która ma w składzie naszego byłego zawodnika – Marcina Kowalewskiego. Należy uważać na beniaminków, którzy co prawda nie zrobili spektakularnych wzmocnień, ale zachowali trzon zespołu i zgranie będzie ich sporym atutem.

 

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;