Niezawodny Niedziałek

Z jednym medalem wrócili z XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży lekkoatleci z naszego miasta.

Szczęśliwym zdobywcą złotego medalu w lekkoatletycznych zmaganiach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu został chodziarz Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie). Świeżo upieczony mistrz Europy z Tbilisi wyprzedził rywali o ponad 2 min 45 s (46:12.02).

oom-20160806-0127_201608071923

Bliski stanięcia na najniższym stopniu podium był kolega klubowy Łukasza, Patryk Kocak. Zawodnik WLKS w swoim biegu eliminacyjnym na 800 m zajął czwarte miejsce. Rezultat 1:57.27 premiował awansem do finału, w którym Patryk również zajął czwarte miejsce. Do trzeciej lokaty (i tym samym, do brązowego medalu) zabrakło 0.37 sekundy…

oom-20160806-0594_201608071926

Dobry występ zaliczył długodystansowiec MKS Pogoń Siedlce Jakub Szymański, który w swoim biegu eliminacyjnym na 1500 m zrobił, to co do niego należało, czyli wygrał wynikiem 4:10.26. Niestety drugi bieg był szybszy. Ostatecznie Jakub został sklasyfikowany na piątej pozycji.

W czołowych ósemkach klasyfikowani byli ponadto: Konrad Pluta (MKS Pogoń Siedlce) w finale A biegu na 200 m (23.93) i Jakub Kużawski (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) w chodzie na 10 km (54:34.25).

Dziewiąta w biegu na 1500 m była Natalia Sobiczewska (MKS Pogoń Siedlce), chociaż rezultat 4:48.93 okazał się być jej rekordem życiowym. Dwunasta w finale rzutu dyskiem była Ewelina Kosowska (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) – 33.15, a trzeci w finale B sprintu – Konrad Pluta (Pogoń) 11.31.

oom-20160806-0833_201608071928

W eliminacjach swoich konkurencji odpadli: Krystian Mikulski (WLKS) w pchnięciu kulą (15.10), Bartłomiej Wójcik (WLKS) w skoku w dal (6.02) i Joanna Hapunowicz (Pogoń) w biegu na 800 m (2:25.66).