sobota, 4 maja 2024r.

Sukcesy nartorolkarzy Rawy

Nartorolkarze Rawy Siedlce rywalizowali w zawodach w Wesołej i Tomaszowie Lubelskim.

W sobotę 3 września w Wesołej odbyły się zawody nartorolkarzy, w których tłumy walczyły o tytuł pierwszego mistrza stolicy w jeździe na rolkach. W zawodach udział wzięli zawodnicy UKS Rawa Siedlce. W imprezie wystąpił także trener Grzegorz Staręga.

W kategorii open mężczyzn w stylu klasycznym w pierwszej dziesiąte uplasowało się trzech zawodników z Siedlec. Byli to: miejsce 8 – Patryk Borkowski, miejsce 4 – Damian Duk oraz miejsce 1 – Arkadiusz Posiadała. Z kolei w zawodach kobiet na dziesiątej pozycji uplasowała się Anna Bielecka, a trzy pozycje wyżej była Monika Sołoniewicz.

W sprintach na rolkach w stylu dowolnym w kategorii open mężczyzn mistrzem został Arkadiusz Posiadała. Ponadto 8 lokatę zajął Damian Duk, 9 – Patryk Borkowski oraz 10 – Mateusz Posiadała. W kategorii kobiet tuż za podium znalazła się Natalia Grzebisz, na ósmym miejscu znalazła się Monika Sołoniewicz, a tuż za nią uplasowała się Justyna Stefaniuk.

W niedzielę 4 września w Tomaszowie Lubelskim odbył się Puchar Lubelszczyzny 2016 i III Puchar Krismara, czyli Tomaszowska Setka. Nowy rekord Polski w w biegu nartorolkowym na 100 metrów uzyskał Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce. Bieg seniorów wygrał siedlecki trener – Grzegorz Staręga.

Po Pucharze Lubelszczyzny odbyła się Tomaszowska Setka, która polega na biciu rekordu Polski w nartorolkowym biegu na dystansie 100 metrów. Rekord Szymona Sikory pobił Arkadiusz Posiadała z Siedlec. Jego czas to 11, 74 sekundy.

źródło i foto: skipol.pl