piątek, 24 maja 2024r.

Grappler Night 4 – zapowiedź

Mińsk Mazowiecki znów stanie się miejscem dla fanów MMA. Do kolejnego święta sportów walki w tym mieście dojdzie 22 października przy okazji Grappler Night 4, która po wyjazdowej gali powraca do swojego miasta. Podczas tego wydarzenia będziemy mogli zobaczyć najzdolniejszych fighterów z województwa mazowieckiego.

W walce wieczoru gali zobaczymy zakontraktowanego przez wiodącą polską organizację MMA i K-1, Fight Exclusive Night, Marcina Gałązkę (4-1). Młody podopieczny Marcina Frankiewicza z Klubu Walki Grappler Mińsk Mazowiecki powraca przed swoją publicznością po szybkim nokaucie na Grappler Night 2. W swojej ostatniej walce Gałązka poddał dźwignią na łokieć w drugiej rundzie Jakuba Łętowskiego z Fenixa Warszawa. Tym razem przed zawodnikiem z Mińska Mazowieckiego czeka większe wyzwanie, przede wszystkim dlatego, że schodzi do nowej dla siebie kategorii wagowej. W dywizji piórkowej od razu rzuca się na głęboką wodę z doświadczonym zawodnikiem z Bydgoszczy, Arturem Drążkiem (2-4). Zawodnik XYZ Academy walczył już na dużych polskich i międzynarodowych galach. W ostatniej walce przegrał przed czasem z jednym z największych talentów w Europie, Ignasem Barysasem. Ponadto walczył z jedynym polskim uczestnikiem reality show największej organizacji MMA na świecie, The Ultimate Fighter, Marcinem Wrzoskiem. Będzie to patrząc statystycznie najtrudniejszy rywal w karierze Gałązki, który podobnie jak Drążek chciałby piąć się w górę w rankingach wagi piórkowej w Polsce.

Ponadto ogłoszono jeszcze dwa pojedynki zawodowe na galę w Mińsku Mazowieckim. Podczas Grappler Night 4 ma zadebiutować w zawodowym MMA uczestnik programu MMAster, emitowanego przez TVN Turbo, Mateusz Sinski reprezentujący klub Hunter Warszawa. Podopieczny Krzysztofa Węgrowskiego miał zmierzyć się z również debiutującym zawodnikiem Okniński MMA Siedlce, Hubertem Jóźwiakiem, jednak w skutek odniesionej kontuzji przez podopiecznego Piotra Rejtczaka musiał on wycofać się z pojedynku. Trwają poszukiwania rywala dla Sinskiego, który jak do tej pory walczył na gali PLMMA na zasadach AFC, czyli amatorskiego MMA wygrywając swój pojedynek. Ponadto jest on mistrzem Polski MMA oraz medalistą zawodów brazylijskiego jiu jitsu. Jak mówi sam Sinski, wcale nie zamierza bazować tylko na swoim parterze, ciężko pracując nad poprawą umiejętności stójkowych, czego efekt będzie można zobaczyć podczas Grappler Night 4. Niebawem ma zostać ogłoszony rywal dla Sinskiego.

Ponadto na gali Grappler Night powróci zmierzający do dywizji lekkiej, Damian Majewski (0-2) z Nastula/Okniński Team. Fighter z Warszawy zadebiutował w zawodowym MMA podczas Grappler Night 2 przegrywając przez duszenie zza pleców z Krzysztofem Drwalem. W kolejnej walce również mu się nie powiodło i przez kontuzję przegrał z Adrianem Kurkiem na PLMMA 64 w Dęblinie. W międzyczasie stoczył pojedynek w boksie na Jakubowskim Wieczorze Walk, organizowanym przez Klub Walki Grappler i wypunktował na dystansie trzech rund Kamila Drzazgowskiego z Warszawy. Jego przeciwnikiem będzie fighter reprezentujący Grappler Grudziądz, Kacper Miąsko (0-1). Jak do tej pory zawodnik z Grudziadza walczył z Kamilem Kublikiem, zawodnikiem Klubu Walki Grappler na gali Dragon Fight Night i przegrał z nim przez decyzję sędziów. Z pewnością będzie chciał upolować pierwsze zwycięstwo na Damianie Majewskim, co zwiastuje ogromne emocje.

Grappler Plakat

Ponadto do rywalizacji powróci po szybkim nokaucie zawodnik Okniński Team Siedlce, Maciej Kierzkowski. Utalentowany amator jeszcze nie poznał nazwiska swojego przeciwnika, jednak po tym, co pokazał na gali Grappler Night Extra w Halinowie w kwietniu tego roku nokautując w zaledwie 15 sekund w derbach Siedlec, Patryka Grzymałę możemy być pewni kolejnego emocjonującego występu. Zawodnik Piotra Rejtczaka cały czas się rozwija i prawdopodobnie w przyszłym roku zobaczymy go już na profesjonalnych arenach.

Fani K-1 będą mieli również coś dla siebie. Jeden z czołowych młodych zawodników wagi 71 kg w kickboxingu, Daniel Strzemiński z Akademii Lwa Bemowo zmierzy się z podopiecznym słynnego Macieja Skupińskiego, Norbertem ‘Bambusem’ Adamcem z Serafin Muay Thai Warszawa. Do tej warszawsko-warszawskiej konfrontacji zawodnicy stoczyli po jednej walce na galach Grappler Night. Adamiec na Grappler Night 3 przegrał w starciu na zasadach Muay Thai z zawodnikiem z Białorusii, Pawłem Staritskim. Strzemiński natomiast zremisował z Piotrem Bielakiem na Grappler Night 2. W międzyczasie obydwaj startowali w lokalnych turniejach i lepiej w nich radził sobie zawodnik Akademii Lwa Bemowo Warszawa.

Ponadto zobaczymy starcie dwóch ciężkich zawodników. Po dobrym występie na Grappler Night Extra powróci zawodnik Akerman Sokołów Podlaski, Jacek Gałązka. Tym razem podejmuje się kolejnego wyzwania i nie stoczy już pojedynku w boksie, ale w K-1 z bardziej doświadczonym i utytułowanym, Rafałem Jastrzębskim z KO Fight Club Łuków. Podopieczny Jacka Kęzika walczył już dwa razy na galach Grappler Night. Najpierw na Grappler Night 2 zdominował Tomasza Litewnickiego, późniejszego przeciwnika Gałązki, a na Grappler Night 3 przegrał przez wskazanie sędziów z Tomaszem Gromadzkim. W ostatniej walce przegrał w Niemczech na gali La Famillia z Sashą Valenticiem i będzie chciał powrócić na zwycięskie tory na galach. W międzyczasie Łukowianin zdobył Mistrzostwo Polski WKSF, a także trzy medale na Mistrzostwach Polski służb mundurowych w kickboxingu. Jak widać doświadczenie przemawia na jego korzyść, jednak warunki fizyczne będą po stronie Gałązki i przekonamy się, czy umiejętności i doświadczenie są w stanie przeciwstawić się warunkom fizycznym.

Planowane są jeszcze pojedynki w boksie oraz Muay Thai i w MMA, jednak o nich organizacja postanowiła informować na bieżąco. Ogłoszono jeszcze jedną amatorską walkę MMA, pomiędzy Arturem Jońskim z Forca Dęblin, a Grzegorzem Koredkiem, reprezentującym Defense Line. Ponadto spodziewamy się występu Kamila Kublika (2-1) z Klubu Walki Grappler w zawodowym MMA oraz debiutującego jego kolegi klubowego, Daniela Rozenka. Ponadto organizatorzy szykują wielką niespodziankę na ich galę, jednak na razie nie chcą zdradzać szczegółów. Jak powiedział nam organizator gali: liczymy na walkę na najwyższym poziomie w Muay Thai pomiędzy fighterami, którzy zdobywali tytuły mistrzów świata. Czekamy jednak na potwierdzenie ich występów.

Galę poprowadzi najlepszy konferansjer w branży, Krzysztof Skrzypek z Poznania. Bilety do nabycia :
– KLUB WALKI GRAPPLER ul. Piłsudskiego 11a 05-300 Mińsk Mazowiecki
– Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem 694-110-794

Informacja prasowa organizatorów

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;