sobota, 20 lipca 2024r.

Jesień krótka, ale intensywna

Awenta MKS Pogoń Siedlce rozpocznie sezon 2016-17 pod wodzą nowego trenera Rafała Matusiaka.

Od 10 września do 11 listopada rozegrany zostanie Puchar Polski w dwóch grupach. Miejsce w tabeli po tych rozgrywkach pozwoli na ustalenie klasyfikacji przed właściwym sezonem 2016-17 – pierwszym rozegranym w systemie wiosna-jesień.

Trener Matusiak bez większych problemów skompletował kadrę Pogoni przed nowym sezonem. Do MKS dołączyło dwóch reprezentantów Ukrainy i dwóch Polaków. Siedlczanie zapewnili sobie usługi 37-letniego Siergieja Garkawyja, który w przeszłości reprezentował barwy Arki Gdynia. Łącznik ataku ma w swoim cv także występy w ukraińskiej kadrze. Reprezentacyjną szatnię dzielił z nim 36-letni Mykoła Kyrsanow, który postara się o wzmocnienie formacji młyna Pogoni. MKS wypożyczył także Jakuba Słowika z Legii Warszawa. W zamian do Wojskowych na tej samej zasadzie przeszło trzech młodych wychowanków MKS: Kamil Bieliński, Paweł Trebnio i Jakub Wyrozębski. Do Legii wypożyczony został także doświadczony Paweł Narojek. Do treningów powrócił Paweł Stempel, który w przeszłości był juniorskim reprezentantem Polski w biegach sprinterskich.

Na co stać Pogoń w nadchodzącym sezonie? – Wydaje mi się, że może być nieźle. Przede wszystkim widać duże zaangażowanie i frekwencję na treningach. Nasz młyn na pewno będzie silniejszy, bo zasilił nas kapitan kadry Ukrainy – Mykoła Kirsanow, jest ponadto Kuba Słowik z Legii, a chęć pomocy w niektórych meczach zadeklarował Michał Wierzejski. Skład młyna jest ustabilizowany i doświadczony więc tu upatruje naszego silnego atutu. Trochę zmian zaszło w formacji ataku. Odeszli Kuba Bobruk i Piotrek Psuj. Na szczęście pozostali Danielowie – Gdula i Trybus, w związku z czym mamy zabezpieczone kluczowe pozycje, czyli nr 9 i 10. Dodatkowo doszedł do nas bardzo doświadczony Siergiej Garkawyj, przez co uważam, że nasz atak będzie równie silny jak w zeszłym sezonie. Jeśli chodzi o to, na co nas stać to walczymy o pełną pulę. Rywalizacja w naszej grupie zapowiada się bardzo ciekawie. Budowlani Łódź to w końcu mistrz Polski i, pomimo pewnych zmian kadrowych, na pewno będą silni. Arka, choć trapią ją różne problemy, to nadal zespół groźny, doświadczony i potrafiący grać bardzo skuteczne rugby. Budowlani Lublin to beniaminek, który może napsuć krwi każdej z drużyn. Do drużyny wrócili bowiem wychowankowie, którzy mają za zadanie napędzać grę tego zespołu. Podsumowując, uważam, że mamy mocny i szeroki skład, co pozwoli nam na walkę o zwycięstwo w grupie i awans do finału Pucharu Polski – stwierdził Adrian Chróściel.

W sobotę 10 września o 16:00 w Gdyni podopieczni Matusiaka zainaugurują sezon 2016-17.

Zmiany kadrowe w Pogoni

Przybyli: Siergiej Garkawyj, Mykoła Kyrsanow (wolni zawodnicy), Jakub Słowik (Legia Warszawa), Paweł Stempel (powrót do treningów)

Odeszli: Jakub Bobruk, Piotr Psuj, Piotr Skałecki (wszyscy Budowlani Lublin), Paweł Zemła (szuka klubu)

Terminarz Pogoni:

1 kolejka (10 września, 16:00)
Arka Gdynia – Awenta MKS Pogoń Siedlce

2 kolejka (17-18 września)
Budowlani Lublin – Pogoń

3 kolejka (1-2 października)
Pogoń – Budowlani Łódź

4 kolejka (8-9 października)
Pogoń – Arka

5 kolejka (22-23 października)
Pogoń – Budowlani L.

6 kolejka (29-30 października)
Budowlani Ł. – Pogoń

Finał Pucharu Polski Ekstraligi (11 listopada)

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;