niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Topaz Cup 2016 za nami

Jagiellonia Białystok okazała się najlepsza w tegorocznej edycji Topaz Cup. Pogoń Siedlce (rocznik 2004) zajęła 5 miejsce.

Młodzi piłkarze z Podlasia nie zaznali smaku porażki i sięgnęli po puchar dla najlepszej drużyny. Najlepszym piłkarze w szeregach Jagi był Miłosz Matysik, którego uznano MVP turnieju. Drugie miejsce przypadło w udziale Polonii Warszawa. Różnica punktowa między drużynami z pozycji 3-6 była minimalna. Ostatecznie po zaciętej walce najniższe miejsce na podium zajęli reprezentanci Jaguara Gdańsk.

Królem strzelców został Mateusz Sulej (Pogoń), który 9-krotnie znalazł drogę do siatki rywali. Najlepszym bramkarzem został uznany Eryk Rudecki ze stołecznej Polonii.

Top Team Topaz Cup 2016: Dominik Bober (FA Opole), Mateusz Chrzanowski (Wisła Puławy), Michał Gocławski (APN Ostrołęka), Filip Jasiński (Polonia Warszawa), Igor Jastrzębski (Jagiellonia Białystok), Szymon Juszczuk (TOP-54 Biała Podlaska), Max Kostrubiec (Hetman Zamość), Bartek Kula (Jaguar Gdańsk), Bartek Piotrowski (Broń Radom).