poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Galowa czterdziestka (multimedia)

Miniony piątek był wyjątkowym dniem dla WLKS Siedlce-Nowe Iganie. To właśnie 16 września zorganizowano galę podsumowującą 40-lecie klubu.

Gala z okazji 40-lecia WLKS zgromadziła grono działaczy, trenerów i zawodników związanych z klubem przez minione dekady. Na sali widowiskowej Podlasia zasiedli także prezesi kilku związków sportowy, w tym szef polskich ciężarów – Szymon Kołecki. Gala rozpoczęła się od powitania gości, wystąpienia prezesa Adama Próchnickiego i uczczenia pamięci tych, którzy odeszli z tego świata.

Cztery dekady działalności WLKS obrodziły w liczne sukcesy sportowe (prawie 1000 medali na rozmaitych imprezach!). Goście zaproszeni na galę mogli przypomnieć sobie największe dokonania poszczególnych sekcji przy okazji obejrzenia interesującego filmu.

W trakcie uhonorowano działaczy, którzy przez ostatnie lata decydowali o obliczu WLKS. O znaczeniu 40-letniego klubu dla polskiego sportu świadczą nagrody i gratulacje od wielu związków sportowych. Goście życzyli WLKS kolejnych dekad pracy pełnej sukcesów. Po części oficjalnej doszło do spotkania pokoleń, na którym nie brakowało okazji i materiałów do wspomnień.

Odznaczenia dla działaczy WLKS:

Złota Gwiazda Polskiego Związku Zapaśniczego – Adam Gabiński i Waldemar Spólnicki

Odznaka Zasłużony Działacz LZS – Ryszard Boratyński, Marek Czapski, Roman Garwacki, Janusz Krysiak, Piotr Nowak, Waldemar Świętochowski

Srebrna Odznaka Polskiego Związku Sumo – Krzysztof Redesiuk

Medale 40-lecia WLKS – Aleksandra Klejnowska-Krzywańska, Ryszard Soćko, Eugeniusz Trybuch, Zygmunt Wielogórski

Dyplomy Marszałka Województwa Mazowieckiego – Roman Fleger, Jan Gołębiewski, Dominika Misterska-Zasowska, Mirosław Sawicki, Ryszard Soćko, Szczepan Waszczuk

Statuetki Starosty Siedleckiego – Jan Izdebski, Stanisław Kaliński, Jerzy Stępień, Zygmunt Wielogórski

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;