piątek, 14 czerwca 2024r.

Frekwencja na medal (fotogaleria)

W piątek, 16 września odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody dla szkół im. Henryka Jakimiaka. Ponad 1000 dzieciaków rywalizowało w kilku konkurencjach lekkoatletycznych.

Biegi na różnych dystansach, skok w dal, skok wzwyż, rzut dyskiem, rzut oszczepem, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą – te konkurencje czekały na uczniów podstawówek i gimnazjów. Do Siedlec przybyli nie tylko przedstawiciele szkół z regionu, ale także z bardziej odległych miejscowości, a nawet z zagranicy – Białorusi i Litwy.

Zmagania ponadtysięcznej rzeszy dzieciaków obserwowali uczestnicy ostatnich Igrzysk Olimpijskich – skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko i kulomiot Tomasz Majewski. Mistrzowie królowej sportów byli oblegani przez młodzież, która korzystała z okazji na zdobycie autografu lub wspólnego zdjęcia. Oboje zgodnie przyznali, że są zachwyceni frekwencją na zawodach.

– Zakończyłem już czynną karierę, więc pozostało mi przyglądanie się zmaganiom innych z wysokości trybun. Jakie mam plany na przyszłość? Na pewno nie będę trenerem, ale chciałbym zostać przy sporcie w roli działacza – zapowiedział Majewski.

– Jestem pozytywnie zaskoczona frekwencją na zawodach, na których jestem pierwszy raz. Gdy Lidka Chojecka do mnie zadzwoniła i powiedziała, że liczba uczestników przekroczy tysiąc to trudno było mi w to uwierzyć. Mam nadzieję, że ktoś ze startujących pójdzie w moje ślady. Jedna z dziewczyn wygrała z wynikiem 1,45 metra, czym mi się pochwaliła – mówiła Lićwinko.

Główny organizator – WLKS Siedlce-Nowe Iganie – po raz kolejny potwierdził, że na aranżowaniu zawodów zna się jak mało kto. Medale rozdano w ponad 80 konkurencjach, co musi robić – i robi – wrażenie.

 

 

DZIEWCZĘTA

Rocznik 2001

bieg na 100 m

  1. Dominika Kucińska (Domanice)
  2. Agata Strzyżewska (PG 2 Siedlce)
  3. Marta Paprotna (Siedlce)

bieg na 300 m

  1. Martyna Piskorz (Domanice)
  2. Natalia Przybysz (Unin)
  3. Aleksandra Zawadzka (Pniewo)

bieg na 600 m

  1. Magda Jastrzębska (PG 1 Siedlce)
  2. Patrycja Górzyńska (Żeliszew)
  3. Joanna Durok (Jedlińsk)

bieg na 1000 m

  1. Monika Mirosław (PG 1 Siedlce)
  2. Anna Religa (Jedlińsk)
  3. Klaudia Troć (Skórzec)

skok w dal

  1. Zuzanna Kamińska (Pniewo)
  2. Klaudia Izdebska (Zbuczyn)
  3. Kamila Pawlak (Mysłów)

skok wzwyż

  1. Natalia Korbecka (Milanówek)
  2. Dominika Roze (Pułtusk)
  3. Nikola Wołoszka (Pomiechówek)

rzut dyskiem

  1. Wiktoria Szafrańska (Pułtusk)
  2. Natalia Jaskulska (Pułtusk)
  3. Klaudia Czajka (Mysłów)

pchnięcie kulą

  1. Klaudia Białkowska (Jedlińsk)
  2. Weronika Muszyńska (Łosice)
  3. Karolina Nowakowska (Jedlińsk)

rzut oszczepem

  1. Agata Styś (Węgrów)
  2. Klaudia Cegiełka (Mysłów)
  3. Natalia Jakubiak (Jedlińsk)

sztafeta 4×100 m

  1. Pniewo (Weronika Milarczyk, Dominika Łach, Aleksandra Zawadzka, Zuzanna Kamińska)
  2. Domanice (Martyna Piskorz, Dominika Kucińska, Natalia Wyrębek, Zuzanna Jastrzębska)
  3. Jedlińsk (Natalia Jakubiak, Joanna Durok, Karolina Nowakowska, Paulina Trojanowska)

 

Rocznik 2002

bieg na 100 m

  1. Anna Trzcińska (Kosów Lacki)
  2. Olga Gąsiewska (Pułtusk)
  3. Gabriela Obzejta (Łosice)

bieg na 300 m

  1. Maria Sikorska (PG 4 Siedlce)
  2. Julia Nowosielska (Pniewo)
  3. Roksana Hełmińska (Jedlińsk)

bieg na 600 m

  1. Agata Ziółek (Jedlińsk)
  2. Anastazija Kapczuk (Smorgoń)
  3. Martyna Bieniek (Jedlińsk)

bieg na 1000 m

  1. Jana Iwuc (Smorgoń)
  2. Magdalena Szot (Jedlińsk)
  3. Anna Borowska (Jedlińsk)

skok w dal

  1. Julia Biernacka (Garwolin)
  2. Karolina Kamińska (Łosice)
  3. Kinga Sajna (Łosice)

skok wzwyż

  1. Natalia Kluj (Łosice)
  2. Monika Skoczylas (Pułtusk)
  3. Karolina Wawer (Dębe Wielkie), Katarzyna Grzeszczuk (Kotuń)

rzut dyskiem

  1. Natalia Majewska (Jedlińsk)
  2. Julia Adamczyk (Jedlińsk)
  3. Wiktoria Sawicka (Pułtusk)

pchnięcie kulą

  1. Julia Ostrowska (Ruda Talubska)
  2. Hanna Homicz (Brześć)
  3. Magdalena Wróblewska (Jeruzal)

rzut oszczepem

  1. Paulina Kaszuba (Jedlińsk)
  2. Adrianna Lao (Jedlińsk)
  3. Paulina Ragus (Mysłów)

sztafeta 4×100 m

  1. Łosice (Karolina Kamińska, Kinga Sajna, Wiktoria Demianiuk, Natalia Kluj)
  2. Smorgoń (Wijaleta Zabłockkaja, Weronika Tarasawa, Anastazija Kapczuk, Jana Iwuc)
  3. Skórzec (Aleksandra Jastrzębska, Gabriela Janowska, Amelia Krupa, Weronika Roman)

 

Rocznik 2003

bieg na 100 m

  1. Joanna Malinowska (PG 3 Siedlce)
  2. Klaudia Kowalska (Otrębusy)
  3. Ausetaja Bucinskajte (Kłajpeda)

bieg na 300 m

  1. Aleksandra Klewek (PG 3 Siedlce)
  2. Ema Ostrianicaite (Kłajpeda)
  3. Karolina Molenda (Jedlińsk)

bieg na 600 m

  1. Rozalia Prokurat (PG 6 Siedlce)
  2. Karolina Dużyja (Jedlińsk)
  3. Ksenia Koniszewa (Kłajpeda)

bieg na 1000 m

  1. Agata Saniewska (Garwolin)
  2. Weronika Tarasawa (Smorgoń)
  3. Kataryna Andriejenko (Mołodeczno)

skok w dal

  1. Ugno Mykolaityte (Mariampol)
  2. Aleksandra Jóźwiuk (PG 2 Siedlce)
  3. Agnieszka Jaszczuk (Zbuczyn)

skok wzwyż

  1. Barbara Burlewicz (Milanówek)
  2. Karolina Parzychowska (Pułtusk)
  3. Aleksandra Czajka (Mysłów)

pchnięcie kulą

  1. Magdalena Roguska (PG 6 Siedlce)
  2. Natalia Gazda (Maciejowice)
  3. Paulina Gruszka (Kotuń)

rzut oszczepem

  1. Alesia Kaziulina (Brześć)
  2. Aleksandra Berlińska (Jedlińsk)
  3. Dominika Mróz (Mysłów)

sztafeta 4×100 m

  1. Węgrów
  2. Kłajpeda
  3. Jedlińsk

 

Rocznik 2004

bieg na 100 m

  1. Gabriela Olędzka (Węgrów)
  2. Weronika Nowak (SP 12 Siedlce)
  3. Karina Popowa (Brześć)

bieg na 300 m

  1. Zuzanna Zabadała (Węgrów)
  2. Julia Boruta (SP Łosice)
  3. Deimante Jokubasukaite (Kłajpeda)

bieg na 600 m

  1. Agne Ramanauskaite (Kłajpeda)
  2. Sandra Olszak (PG 6 Siedlce)
  3. Patrycja Głodek (Jarczew)

skok w dal

  1. Ugne Radzeviciute (Mariampol)
  2. Aista Nurutdinowa (Mariampol)
  3. Julia Roman (Kotuń)

skok wzwyż

  1. Ada Bieniek (SP 10 Siedlce)
  2. Natalia Gos (Pułtusk)
  3. Katarzyna Sękulska (Samogoszcz)

pchnięcie kulą

  1. Dominika Kupiec (Dobre)
  2. Aliaksandra Stanisławec (Brześć)
  3. Alicja Szeląg (Samogoszcz)

rzut piłeczką palantową

  1. Wiktoria Łach (Pniewo)
  2. Martyna Myszkowska (Węgrów)
  3. Julia Zenik (Węgrów)

 

Rocznik 2005

bieg na 100 m

  1. Wijaleta Zabłockkaja (Smorgoń)
  2. Andżelika Kazimierczak (SP 7 Siedlce)
  3. Antonina Burlewicz (Milanówek)

bieg na 300 m

  1. Zuzanna Chalimoniuk (Łosice)
  2. Julia Krajewska (Dobre)
  3. Tatiana Borkowska (SP 5 Siedlce)

bieg na 600 m

  1. Aleksandra Szkołut (Węgrów)
  2. Nikola Maślak (Jarczew)
  3. Bażena Kozela (Smorgoń)

skok w dal

  1. Austeja Mankeviciute (Mariampol)
  2. Julia Gąsiewska (Pułtusk)
  3. Katarzyna Rząsa (Kotuń)

 

CHŁOPCY

Rocznik 2001

bieg na 100 m

  1. Bartosz Tokarz (PG 1 Siedlce)
  2. Danijł Liucyk (Brześć)
  3. Marcin Szwed (PG 2 Siedlce)

bieg na 300 m

  1. Jakub Duch (Sokołów Podlaski)
  2. Krystian Adamiak (PG 3 Siedlce)
  3. Jewgienij Sziliazko (Brześć)

bieg na 600 m

  1. Mikołaj Duch (Sokołów Podlaski)
  2. Igor Szyłowicz (Mołodeczno)
  3. Hubert Lubelski (PG 6 Siedlce)

bieg na 1000 m

  1. Dominik Kubaj (PG 6 Siedlce)
  2. Jan Głębocko (Milanówek)
  3. Daniel Sypuła (Kosów Lacki)

bieg na 2000 m

  1. Bartosz Wereda (PG 6 Siedlce)
  2. Adrian Rybaczuk (PG 2 Siedlce)
  3. Michał Zatorski (Dobre)

skok w dal

  1. Edgaras Radzevicius (Mariampol)
  2. Dominik Maleszewski (Kosów Lacki)
  3. Maciej Kadłubek (PG 3 Siedlce)

skok wzwyż

  1. Damian Siemek (Pułtusk)
  2. Mateusz Michałowski (Domanice)
  3. Mikołaj Zduńczyk (Milanówek)

rzut dyskiem

  1. Marcin Lada (Mysłów)
  2. Dominik Mazurek (Suchożebry)
  3. Damian Hacz (Maciejowice)

pchnięcie kulą

  1. Bartosz Cuber (Pomiechówek)
  2. Jan Gajek (Ruda Talubska)
  3. Jakub Grochowski (Krzesk)

rzut oszczepem

  1. Patryk Bareja (PG 6 Siedlce)
  2. Piotr Husarek (PG 3 Siedlce)
  3. Krystian Kęder (Mysłów)

sztafeta 4×100 m

  1. PG 3 Siedlce
  2. Kotuń
  3. Mysłów

 

Rocznik 2002

bieg na 100 m

  1. Aleks Mazur (Garwolin)
  2. Piotr Byrski (Pułtusk)
  3. Dawid Papiernik (Maciejowice)

bieg na 300 m

  1. Krystian Mazur (Siedlce)
  2. Dowydas Krapukaitis (Mariampol)
  3. Jakub Gurba (PG 4 Siedlce)

bieg na 600 m

  1. Jakub Orzeł (Kosów Lacki)
  2. Dominik Woźniak (Jedlińsk)
  3. Paweł Grodzicki (Zbuczyn)

bieg na 1000 m

  1. Piotr Sobiczewski (PG 6 Siedlce)
  2. Edgaras Zebrauskas (Kłajpeda)
  3. Filip Grodzicki (Zbuczyn)

bieg na 2000 m

  1. Damian Grzyb (Mysłów)
  2. Jakub Krajewski (Dobre)
  3. Jakub Gryza (Jedlińsk)

skok w dal

  1. Adam Byrski (Pułtusk)
  2. Maksim Woitka (Smorgoń)
  3. Kacper Królikowski (Jedlińsk)

skok wzwyż

  1. Kirył Manszak (Brześć)
  2. Szymon Sarnowski (Suchożebry)
  3. Karol Sękulski (Samogoszcz)

rzut dyskiem

  1. Sebastian Lewoszewski (Mysłów)
  2. Dawid Wielgo (Pułtusk)
  3. Mateusz Roze (Pułtusk)

pchnięcie kulą

  1. Dmitrij Żuk (Brześć)
  2. Mateusz Magdziak (Skórzec)
  3. Cezary Bancerek (Mysłów)

rzut oszczepem

  1. Dmitrij Szostszik (Brześć)
  2. Adam Donacki (PG 2 Siedlce)
  3. Paweł Grudzień (Mysłów)

sztafeta 4×100 m

  1. Pułtusk
  2. PG 1 Siedlce
  3. PG 2 Siedlce

 

Rocznik 2003

bieg na 100 m

  1. Rafał Szymański (PG 4 Siedlce)
  2. Robert Hodowaniuk (PG 3 Siedlce)
  3. Jakub Paciorek (Skórzec)

bieg na 300 m

  1. Piotr Śliwowski (Jedlińsk)
  2. Przemysław Sopiński (PG 3 Siedlce)
  3. Kacper Kuczbajski (Milanówek)

bieg na 600 m

  1. Bartosz Żuk (PG 3 Siedlce)
  2. Nojus Katkauskas (Kłajpeda)
  3. Armandus Leonavicius (Mariampol)

bieg na 1000 m

  1. Adrian Kobza (Jedlińsk)
  2. Ignas Pucinskas (Mariampol)
  3. Michał Jędrzejewski (Garwolin)

skok w dal

  1. Aleksandr Dabrawitskij (Brześć)
  2. Kacper Urban (Kotuń)
  3. Patryk Osiewicz (Pułtusk)

skok wzwyż

  1. Jakub Niegowski (Suchożebry)
  2. Marcin Brojek (Samogoszcz)

pchnięcie kulą

  1. Igor Misorski (Brześć)
  2. Władysław Maslowskij (Smorgoń)
  3. Kacper Pawelec (Maciejowice)

rzut oszczepem

  1. Piotr Adamiak (PG 2 Siedlce)
  2. Bartłomiej Szopa (Samogoszcz)
  3. Krystian Brzezik (Kotuń)

sztafeta 4×100 m

  1. PG 2 Siedlce
  2. Jedlińsk
  3. Skórzec

 

Rocznik 2004

bieg na 100 m

  1. Damian Wróbel (Zbuczyn)
  2. Kuba Markiewicz (Pomiechówek)
  3. Filip Roguski (Pomiechówek)

bieg na 300 m

  1. Daniel Zawadzki (Otrębusy)
  2. Aleksander Pytkowski (Dobre)
  3. Seweryn Szulecki (Dębe Wielkie)

bieg na 600 m

  1. Jacek Febert (Garwolin)
  2. Miłosz Mierzejewski (SP 12 Siedlce)
  3. Pijus Dumalakas (Kłajpeda)

bieg na 1000 m

  1. Aliaksei Alianczewicz (Smorgoń)
  2. Kamil Sala (SP 7 Siedlce)
  3. Jakub Sobiczewski (SP 5 Siedlce)

skok w dal

  1. Edvinas Norvaisa (Kłajpeda)
  2. Bartosz Ostrowski (Zbuczyn)
  3. Maciej Leszczyński (KSP Siedlce)

skok wzwyż

  1. Karol Sitnik (Samogoszcz)
  2. Jakub Szyszka (Otrębusy)
  3. Michał Wiśniewski (Otrębusy)

pchnięcie kulą

  1. Mateusz Jurek (Samogoszcz)
  2. Maciej Kędzierski (Borki Kosy)
  3. Dawid Ciołek (Jarczew)

rzut piłeczką palantową

  1. Bartłomiej Zbucki (Krzesk)
  2. Igor Zalewski (Dobre)
  3. Mateusz Mędza (Suchożebry)

 

Rocznik 2005

bieg na 100 m

  1. Igor Szydlowski (Smorgoń)
  2. Szymon Lada (Mysłów)
  3. Kacper Michalski (Dobre)

bieg na 300 m

  1. Vilius Veseris (Kłajpeda)
  2. Mikołaj Kępka (Dobre)
  3. Jakub Jastrzębski (SP 7 Siedlce)

bieg na 600 m

  1. Daniel Kaczmarek (Dębe Wielkie)
  2. Dawid Jeżewski (Jarczew)
  3. Tomasz Grochowski (Krzesk)

bieg na 1000 m

  1. Miłosz Sitkiewicz (Jarczew)
  2. Wiktor Koczkodaj (Kotuń)
  3. Aleksander Zdanowski (Zbuczyn)

skok w dal

  1. Filip Zakrzewski (KSP Siedlce)
  2. Adam Rojek (Kotuń)
  3. Bartosz Piekarski (SP 7 Siedlce)

 

źródło: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;