niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Wisła zrobiła swoje

PGE MKK Siedlce zaczął nowy sezon od trudnego wyjazdu do Krakowa. Drużyna Teodora Mollova dzielnie walczyła, ale nie była w stanie sprawić sensacji w konfrontacji z Wisłą Can-Pack.

W kadrze meczowej wybranej przez Mollova zabrakło Magdaleny Koperwas, która przechodzi rehabilitację po kontuzji achillesa. Hiszpański trener mistrzyń Polski José Ignacio Hernández miał komfort przy ustalaniu składu i manewrach – zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym.

Siedlczanki zaskoczyły gospodynie w pierwszej minucie spotkania i po kilku akcjach prowadziły 6:0. Wiślaczki nie przejęły się niemrawym początkiem i szybko odrobiły straty. W połowie pierwszej kwarty PGE MKK prowadził 14:13 po rzucie Magdaleny Parysek, lecz był to łabędzi śpiew drużyny Mollova. Po dziesięciu minutach gry Biała Gwiazda wygrywała 30:16. W drugiej kwarcie sygnał do ataku przyjezdnym próbowała dać Katarzyna Trzeciak. Wisła kontrolowała jednak kilkunastopunktową przewagę i na półmetku pewnie prowadziła 52:34.

Na kwadrans przed końcem meczu Małgorzata Misiuk wyprowadziła koszykarki z Grodu Kraka na 21-punktowe prowadzenie 61:40. PGE MKK odpowiedział dwiema celnymi trójkami z rzędu Roksany Schmidt. Wisła nie została jednak zatamowana. Na zakończenie trzeciej kwarty na tablicy widniał wynik 72:50 na korzyść mistrzyń Polski. W ostatniej odsłonie spotkania Wisła trzymała pieczę nad bezpiecznym rezultatem, by ostatecznie zwyciężyć 91:72.