niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Porażka dająca do myślenia (fotogaleria)

Koszykarki PGE MKK Siedlce przywitały się z własnymi kibicami porażką z Widzewem Łódź.

Obie drużyny w pierwszej kolejce poniosły wysokie porażki i plasowały się w ogonie ligowej tabeli. PGE MKK odzyskał Magdalenę Koperwas, która doszła do siebie po kontuzji achillesa. Kadra Widzewa przed meczem w Siedlcach została zasilona Aleksandrą Pawlak, która ostatnio występowała w Artego Bydgoszcz. Sobotni rywale mierzyli się na turnieju w Lublinie. Górą wówczas był PGE MKK, który wygrał 58:55.

Od pierwszej minuty obie drużyny były nastawione na walkę. Łódzkie koszykarki były jednak skuteczniejsze i już w pierwszej połowie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę (35:28). Po przerwie na parkiecie zameldowała się rekonwalescentka Koperwas, jednak nie odmieniła gry siedlczanek. Na siedem minut przed końcem meczu Julia Drop popisała się celną trójką. Na tablicy pojawił się wówczas wynik 55:46 na korzyść Widzewa. Błyskawicznie upływający czas okazał się sprzymierzeńcem przyjezdnych, które ostatecznie wygrały 66:57.

LICZBA MECZU

21 – tyle prób rzutów za trzy punkty podjęła drużyna Mollova. Tylko raz próba siedlczanek zakończyła się powodzeniem.

PLANY PGE MKK

W następnej kolejce siedlczanki zmierzą się na wyjeździe z AZS UMCS Lublin. Mecz został zaplanowany na sobotę 15 października, godz. 18:00.

08.10.16, 16:30 – Siedlce (hala ARMS)
BLK: PGE MKK Siedlce – Widzew Łódź 57:66 (16:17, 12:18, 16:14, 13:17)
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 17, 10. Magdalena Parysek 12, 6. Katarzyna Trzeciak 9, 14. Karolina Poboży 6, 23. Roksana Schmidt 6, 7. Monika Naczk 3, 4. Magdalena Koperwas 2, 16. Paulina Żukowska 2, 12. Aleksandra Parzeńska, 13. Aleksandra Wajler
Widzew: 13. Julia Drop 16, 51. Aleksandra Pawlak 16, 12. Angela Beadle 10 (12 zbiórek), 7. Magdalena Pisera 6, 54. Roddreka Rogers 5, 17. Wiktoria Zapart 5, 3. Sylwia Bujniak 4, 15. Klaudia Gertchen 4, 00. Magdalena Kruszyńska