czwartek, 20 czerwca 2024r.

Triumfowali na mińskiej gali (wideo)

22 października w Mińsku Mazowieckim odbyła się kolejna gala Grappler Night. Podczas niej zaprezentowało się dwoje siedlczan, którzy zwycięsko wyszli ze swoich pojedynków.

Gala Grappler Night organizowana jest przez Marcina i Ewelinę Frankiewiczów. 22 października odbyła się czwarta edycja tej gali. Wśród wielu pojedynków, miały miejsce dwa – z udziałem siedleckich zawodników.

Pojedynek w formule półzawodowej stoczyła zawodniczka Gladiatora Siedlce, Judyta Niepogoda-Rymarzak. Pierwotnie podopieczna Andrzeja Wasilewskiego miała zmierzyć się z zawodniczką warszawskiej Legii, Klarą Kleczkowską. Siedlczanka przekroczyła dopuszczalny limit wagowy o 2 kg i team Kleczkowskiej odmówił występu w pojedynku. Aby Rymarzak mogła wziąć udział w gali, na ostatnią chwilę ściągnięto dla niej rywalkę – Dominikę Rembelską z klubu Bąkowski Piaseczno. Pojedynek przebiegał pod dyktando siedlczanki, która w pełni zdominowała przeciwniczkę i triumfowała wygrywając na punkty.

Po raz drugi na gali Grappler Night powalczył podopieczny Piotra Rejtczaka z MMA Okniński Siedlce, Maciej Kierzkowski. W pojedynku półzawodowym pokonał reprezentującego Górnika Łęczna, Jakuba Niewiadomskiego. W walce zdecydowanie przeważał siedlczanin. Jego dynamika i dążenie do jak najszybszego zakończenia walki przyniosło efekt w drugiej rundzie, kiedy to mocno zapięte duszenie gilotynowe spowodowało, że rywal „odklepał” na znak poddania walki.

Obojgu siedleckim fighterom gratulujemy zwycięstw i życzymy kolejnych sukcesów.

60 kg: Judyta Rymarzak-Niepogoda – Dominikę Rembelska – jednogłośne zwycięstwo Rymarzak decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27) w K-1
72 kg: Maciej Kierzkowski – Jakub Niewiadomski – wygrana Kierzkowskiego przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie (1:13 min)

Rozmowa z Judytą Rymarzak – fightsport.pl

 

źródło: Grappler Night FB; foto: sporty-walki.org

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;