wtorek, 16 lipca 2024r.

Student UPH medalistą igrzysk w Rio

Student Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego Kamil Rząsa zaprezentował dziennikarzom swój medal zdobyty podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Katarzyna Piekart (IKS Siedlce) nie była jedyną lekkoatletką związaną z naszym miastem, która rywalizowała i zdobyła medal podczas niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Oprócz Piekart w Rio wystąpił student Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego Kamil Rząsa, który zdobył brązowy medal wspólnie z drużyną polskich szpadzistów.

Kamil Rząsa podczas posiedzenia Senatu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w dniu 26 października odebrał gratulacje od rektor Tamary Zacharuk. Szpadzista jest studentem V roku na kierunku zarządzanie. Kamil pochodzi z Podkarpacia i trenuje w jednym z warszawskich klubów. Przyjechał do Siedlec wraz ze znajomymi.

– Studiuje mi się tu bardzo miło. UPH jest uczelnią bardzo przyjazną dla osób niepełnosprawnych. Wszystko jest tu pod tym kątem przystosowane. To zadecydowało przy wyborze tej uczelni. Zastanawiam się nad zostaniem w Siedlcach i chyba mógłbym tu zamieszkać – przyznał.

– Ten medal kosztował mnie wiele trudu. Eliminacje na igrzyska trwały ponad dwa lata. Przygotowania były intensywne, niewielu zawodników miało okazję tam pojechać – powiedział członek polskiej drużyny, która ustąpiła na paraolimpiadzie tylko Francji i Chinom. Młody szpadzista najbardziej ceni sobie właśnie medal z Rio, choć zdobywał w karierze lepsze miejsca, jednak w imprezach nie takiej rangi.

 

źródło i foto: tubasiedlec.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;