wtorek, 16 lipca 2024r.

Medalowe show

W Olsztynie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa w sumo młodzików. Przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie spisali się bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji zespołowej.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach w sumo młodzików w Olsztynie walczyli przedstawiciele województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. W reprezentacji Mazowsza była liczna grupa zawodniczek i zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W zmaganiach chłopców najlepiej wypadł Paweł Krzyżanowski, który wygrał w kat. 35 kg.

Na trzecich pozycjach plasowali się: Dawid Rymuza w kat. 35 kg, Paweł Kowalczyk w kat. 55 kg, Paweł Orzyłowski w kat. 60 kg i Przemysław Górski w kat. + 75 kg.

Blisko podium byli: Mateusz Urban w kat. 35 kg i Piotr Kowalczyk w kat. + 75 kg, którzy ostatecznie zajmowali czwarte pozycje.

Postawa chłopców z WLKS pozwoliła klubowi zająć trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Wygrał LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.

W rywalizacji dziewcząt swoje kategorie wygrywały: Dominika Rymuza w kat. 30 kg, Angelika Izdebska w kat. 50 kg, Klaudia Kudelska w kat. 60 kg oraz Julianna Pułaska w kat. + 65 kg.

Drugie pozycje zajmowały: Klaudia Podgórzak w kat. 40 kg i Monika Jastrzębska w kat. + 65 kg, natomiast trzecia była Wiktoria Jakimiak w kat. 30 kg.

Czwarte lokaty zajmowały: Aleksandra Końca w kat. 30 kg, Aleksandra Łokietek w kat. 45 kg, Weronika Kruk w kat. 65 kg.

Dziewczęta z WLKS w cuglach wygrały klasyfikację zespołową.

 

źródło: własne/ sportzona; foto: zapasy.olsztyn.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;