poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Zapaść po przerwie (fotogaleria)

PGE MKK Siedlce w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną przegrał z gorzowskimi akademiczkami.

Zdecydowanym faworytem był AZS AJP Gorzów Wielkopolski, który w pierwszych siedmiu kolejkach poniósł tylko dwie porażki. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym parkiecie, co dawało nadzieje PGE MKK na korzystny rezultat. Siedleckie koszykarki musiały sobie radzić bez Magdaleny Koperwas i Moniki Naczk. W zespole z Gorzowa Wielkopolskiego wystąpiła Paulina Misiek, która swego czasu występowała w MKK.

Siedlczanki źle weszły w spotkanie. Przez kilka dobrych minut po stronie zdobyczy gospodyń były tylko dwa punkty. Trener Teodor Mollov wezwał zawodniczki do siebie, co pozytywnie wpłynęło na grę PGE MKK. Po pierwszej kwarcie siedlczanki przegrywały minimalnie (15:16), a już po kilku minutach drugiej ćwiartki doprowadziły do remisu po 18. Chwilę później drużyna Mollova osiągnęła pierwsze prowadzenie (24:23) w meczu z akademiczkami. Od tego momentu minimalny handicap przechodził z rąk do rąk. Końcówka należała do gorzowianek, które zeszły na przerwę z korzystnym dla siebie wynikiem 43:35.

W trzeciej kwarcie gorzowianki skutecznie pilnowały 8-punktowej przewagi wypracowanej przed przerwą. Od celnego rzutu Stephanie Talbot za trzy punktu dominacja akademiczek była bezdyskusyjna. PGE MKK był słabszy w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i zasłużenie przegrał 53:86.

LICZBA MECZU

18 – tyle punktów zdobyły koszykarki PGE MKK w drugiej połowie.

PLANY PGE MKK
Na początku przyszłego tygodnia kwartet siedlczanek wraz z trenerem Teodorem Mollovem uda się do Wałbrzycha, gdzie rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji przed meczami z Niemkami i Belgijkami.

12.11.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
BLK: PGE MKK Siedlce – AZS AJP Gorzów Wielkopolski 53:86 (15:16, 20:27, 12:22, 6:21)
PGE MKK: 14. Karolina Poboży 11, 23. Roksana Schmidt 11, 10. Magdalena Parysek 9 (11 zbiórek), 6. Katarzyna Trzeciak 9, 13. Aleksandra Wajler 7, 9. Oksana Mollov 6, 11. Dominika Paczkowska, 12. Aleksandra Parzeńska, 16. Paulina Żukowska
AZS AJP: 44. Courtney Hurt 29, 7. Stephanie Talbot 24, 4. Katarzyna Dźwigalska 12, 21. Paulina Misiek 11, 20. Magdalena Szajtauer 6 (10 zbiórek), 18. Katarzyna Jaworska 2, 22. Daria Stelmach 2, 5. Adriana Kopciuch, Nicole Seekamp, Jagoda Szczęsna