poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Siódme zwycięstwo na wagę lidera (fotogaleria)

KPS Siedlce dzięki zwycięstwu nad SMS PZPS Spała obejmuje przewodnictwo w I lidze.

Zajmujący drugie miejsce w ligowej tabeli KPS Siedlce w 9 kolejce mierzył się z SMS PZPS Spała. Rywal siedlczan lokował się na przeciwnym biegunie tabeli – drugim miejscu, ale od końca. Wygrana siedlczan w tym meczu, wobec pauzy lidera – Ślepska Suwałki, pozwalała wskoczyć na 1 miejsce.

W pierwszej części premierowej odsłony meczu żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć większej przewagi niż 2 punkty. Raz na prowadzeniu byli gospodarze, raz goście. Skutecznymi egzekutorami w naszej drużynie byli szczególnie: Jakub Bucki i Piotr Łukasik. Kiedy KPS wyszedł na 3-punktowe prowadzenie (19:16), skutecznie pilnował wyniku i triumfował 25:21.

W drugim secie siedlczanie chcieli błyskawicznie uzyskać przewagę, co poniekąd im się udawało. Ambitnie grający goście wykorzystując błędy KPS, potrafili jednak niwelować straty. Dopiero od połowy partii podopieczni Witolda Chwastyniaka zdołali uzyskać dominację na parkiecie, która pozwoliła na spokojną grę i wygranie tego seta do 20.

Goście nie mając nic do stracenia, na otwarcie trzeciego seta, przejęli inicjatywę. Nie trwało to zbyt długo. Siedlczanie doprowadzili do remisu, ale zdominować przeciwnika, jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach, tym razem się nie udało. Gra punkt za punkt trwała niemalże do końcowych minut seta. W nich siatkarze ze Spały mieli 3 piłki setowe, ale nie wykorzystali ich. Emocje sięgnęły zenitu. Goście dwukrotnie mieli pretensje do sędziów za decyzje przez nich podjęte. Bohaterem i jednocześnie MVP meczu został Krzysztof Gibek, którego dwa punkty okazały się bezcenne w finiszowych fragmentach konfrontacji. To siódmy triumf KPS w tym sezonie.

ZAPIS PUNKTOWY

I set: 6:6, 8:9, 13:13, 15:16, 19:16, 21:17, 23:18, 25:21
II set: 5:3, 6:7, 10:8, 12:9, 12:12, 16:12, 17:15, 20:16, 25:20
III set: 4:5, 6:9, 10:10, 12:12, 16:17, 20:20, 21:23, 24:24, 25:27

KILKA PYTAŃ DO… KRZYSZTOFA GIBKA

– Proszę o krótką ocenę dzisiejszego meczu.

Zaczęliśmy mecz wprawdzie ospale, ale potem kontrolowaliśmy przebieg na parkiecie. Końcówka trzeciego seta wprawdzie nerwowa, ale wygraliśmy i wskoczyliśmy na fotel lidera. Zawsze ciężko gra się z młodzieżą z SMS PZPS Spała. Jak da im się pograć, to potrafią rozwinąć skrzydła, a wówczas wynik bardzo łatwo może wymknąć się spod kontroli. Ważne by skupić się na własnej grze. Uważam, że o dzisiejszej wygranej zadecydowała konsekwencja i realizacja taktyki. W trzecim secie zaważyło kilka ostatnich akcji. Akurat dwie moje zagrywki „siadły” i ostatecznie wygraliśmy w trzech setach.

– Z każdym meczem gracie coraz lepiej. Przynajmniej przez tydzień będziecie liderem w I lidze.

– Chyba jeszcze fakt liderowania do nas nie dociera. Cieszymy się z tego. 50% sukcesu to atmosfera, która panuje w drużynie. Wspieramy się nawzajem. Każdy może na każdego liczyć.

– Jak udaje się wam pogodzić ligę z pucharem?

– Ciężkie jest pogodzenie rozgrywek ligowych i pucharowych, bo nie można spokojnie potrenować w tygodniu i przygotować się na ligowe starcie. Mecz środowy wybija z tego rytmu, ale dajemy radę. Będziemy się starali dojść w pucharze jak najdalej.

– Za tydzień ciężki mecz przed wami.

– Stal Nysa to ciężki przeciwnik, który przegrał dotychczas tylko jeden mecz. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania na to spotkanie. Mam nadzieję, że będą emocje. Zapraszam kibiców w sobotę na 18.15.

PLANY KPS

W ostatkową sobotę 26 listopada KPS podejmie nieobliczalną Stal Nysę. Początek meczu w hali ARMS o 18.15.

19.11.16, 18:15 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:0 (25:21, 25:20, 27:25)

KPS: 2. Maciej Polański 3, 6. Piotr Łukasik 17 (79%), 10. Moustapha M’Baye 7, 12. Mateusz Błasiak 8, 16. Jakub Bucki 18, 17. Bartosz Zrajkowski 2 i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek 3, 15. Kamil Szaniawski

SMS: 10. Damian Domagała, 13. Jakub Szymański, 14. Jakub Rybicki, 15. Wojciech Huber, 16. Adam Miniak, 19. Damian Czętowicz i 8. Marcin Jaskuła (libero)

MVP: Krzysztof Gibek