Stal nie pękła

Siatkarze KPS Siedlce przegrali we własnej hali ze Stalą Nysa 0:3.

KPS przystępował do spotkania będąc liderem rozgrywek I ligi. Stal znajdowała się natomiast na 4 pozycji.

Pierwszy set to wyrównana gra obu zespołów. Żadna drużyna nie potrafiła wyjść na kilkupunktowe prowadzenie i na tablicy widniał wynik remisowy. Ostatecznie przyjezdni po ataku ze środka triumfowali 26:24. Drugą partię dobrze rozpoczęła Stal, która wygrywała 4:0. Zespół z Nysy powiększał swoją przewagę i w pewnym momencie Stal wygrywała różnicą 10 punktów. Siedlczanie słabo wyglądali w tej partii i zdobyli tylko 13 punktów. W trzeciej odsłonie podopieczni Witolda Chwastyniaka podjęli walkę. Na placu gry trwała wyrówna walka. Goście w ostatnich akcjach meczu zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli w tym secie 25:23.

PLANY KPS

Już w środę 30 listopada siedlczanie wyjadą do Sanoka, gdzie w ramach Pucharu Polski zmierzą się z tamtejszym TSV. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18. Natomiast kolejny ligowy mecz siedlczanie rozegrają w piątek 2 grudnia o godzinie 17 na wyjeździe z Victorią Wałbrzych.

26.11.16, 18:15 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Stal Nysa 0:3 (24:26, 13:25, 23:25)

KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 11. Jakub Gontarewicz, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski

MVP: Konrad Woroniecki