Grudniowe dźwiganie (fotogaleria)

W niedzielę 11 grudnia na halę WLKS zawitali ciężarowcy z całego Mazowsza, którzy sprawdzili się w Drużynowych Mistrzostwach Województwa.

Do rywalizacji stanęli także Litwini. Najlepiej spośród nich wypadł Rimkus Mindaugas, który zajął szóste miejsce w klasyfikacji Sinclaira. Najlepszy w popularnej metodzie liczenia ciężarowych osiągów okazał się Daniel Goliasz z Mazovii Ciechanów. Karol Doleszczak (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) został sklasyfikowany na czwartej pozycji, natomiast oczko niżej znalazł się Mateusz Kaszuba (Feniks Siedlce).

W klasyfikacji drużynowej równych nie miała sobie Mazovia. Prężnie działający klub z Ciechanowa jako jedyny przekroczył 2000 punktów. Drugie miejsce wywalczył WLKS (1994,9), natomiast Feniks był czwarty (1251,9).

Wspomniany wcześniej Doleszczak święcił triumfy w kat. 62 kg. Jego klubowa koleżanka – Elżbieta Uziak – była najlepsza w najcięższej kobiecej kategorii – +75 kg (ponadto zajęła szóste lokatę w „kobiecym” Sinclairze). Tuż za jej plecami uplasowała się Angelika Bednarz. Drugie miejsce przypadło Monice Kunc (wszyscy WLKS) w kat. 69 kg. Patryk Bareja (Feniks) okazał się słabszy jedynie od Jakuba Zawadki wśród zawodników o wadze do 85 kg. Inni reprezentanci Feniksa – Kaszuba i Piotr Wojewódzki – także zakończyli zmagania na drugich lokatach, w dwóch najcięższych kategoriach – odpowiednio 105 i +105. Dawid Dębski (MLKPC Sokołów Podlaski) był trzeci w kat. 69 kg, natomiast Konrad Romańczuk (Feniks) w kat. 77 kg. Na najniższym stopniu podium uplasowały się także reprezentantki gospodarzy: Karolina Szczygielska (kat. 53 kg), Katarzyna Borkowska (kat. 58 kg) oraz Monika Marchel (kat. 69 kg).

Klasyfikacja Sinclaira:

KOBIETY
1. Milena Rutkowska (Mazovia Ciechanów) – 209.44 (pkt)