sobota, 15 czerwca 2024r.

Staręga na podium

Maciej Staręga wraz z kolegami klubowymi oraz pozostałymi narciarzami z kadry wziął udział w zawodach niższej rangi niż Puchar Świata – w Pucharze Kontynentalnym Slavic Cup.

W słowackim Szczyrbskim Plesie odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody FIS Slavic Cup – o Tatransky Pohar 2016, w których wystartowała liczna grupa Polaków, w tym Maciej Staręga i jego koledzy klubowi z Rawy Siedlce.

Pierwszego dnia rywalizacji – sprincie technika klasyczną, do ścisłego finału awansowało dwóch Polaków – Maciej Staręga i Paweł Klisz (obaj Rawa). Świetnie wypadł Staręga, który ostatecznie zajął drugie miejsce ulegając o zaledwie jedną setną sekundy Białorusinowi Aliaksandrowi Voranau. Klisz dotarł do mety na szóstej pozycji. Na 58 pozycji sklasyfikowano Mateusza Posiadałę.

W zmaganiach sprintu kobiet 39 miejsce zajęła inna zawodniczka Rawy Siedlce – Kamila Borkowska.

WYNIKI – sprint mężczyzn techniką klasyczną

WYNIKI – sprint kobiet techniką klasyczną

 

Drugi dzień rywalizacji w Szczyrbskim Plesie to ponownie sprinty, lecz stylem dowolnym. W tej konkurencji wystartowało trzech narciarzy z Rawy. Najlepiej wypadł Daniel Iwanowski – 18, 24 był Paweł Klisz, zaś 70 Mateusz Posiadała.

W sprincie stylem dowolnym kobiet, Kamila Borkowska była dziewiętnasta.

WYNIKI – sprint mężczyzn techniką dowolną

WYNIKI – sprint kobiet techniką dowolną

 

Ostatniego dnia zawodów odbyły się biegi dystansowe. W biegu na dystansie 10 km stylem klasycznym na wysokim dziesiątym miejscu dotarł do mety Paweł Klisz, dwudziesty pierwszy był Maciej Staręga, trzydziesty trzeci Daniel Iwanowski, natomiast 107 Mateusz Posiadała.

Kamila Borkowska w biegu kobiet na 7,5 km techniką klasyczną zajęła 49 miejsce.

WYNIKI – bieg na 10 km mężczyzn techniką klasyczną

WYNIKI – bieg na 7,5 km kobiet techniką klasyczną

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;