wtorek, 16 lipca 2024r.

Wigilia w WLKS

Dobiega końca wyjątkowy rok dla Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Siedlce-Nowe Iganie. Wyjątkowy, ponieważ napakowany emocjami związanymi z jubileuszem 40-lecia powstania klubu. Tradycyjne spotkanie opłatkowe było znakomitym momentem do podsumowań i nakreślenia planów na przyszły rok działalności.

W siedzibie WLKS przy okazji wigilii pojawili się działacze klubu, trenerzy kilku sekcji oraz sponsorzy. Prezes Adam Próchnicki życzył wszystkim uczestnikom spotkania wesołych świąt i sukcesów w nadchodzącym roku. Zanim zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem doszło do ceremonii uhonorowania osób zasłużonych dla klubu. Wójt Gminy Kotuń Grzegorz Góral, trener sekcji podnoszenia ciężarów w WLKS Dawid Fertykowski, Dyrektor Biura Reklamy Życia Siedleckiego Mariusz Saraczewski oraz sponsorzy Roman Garwacki, Jan Izdebski i Leszek Trebnio – to właśnie oni odebrali pamiątkowe odznaki za wspieranie klubu obchodzącego 40 lat istnienia w 2016 roku.

Jaki to był rok dla WLKS? – Rok temu podczas wigilii mówiliśmy, że kolejne dwanaście miesięcy będą dla nas ważne i wielkie. Obchody 40-lecia były związane z wyzwaniami, którym mogę już teraz powiedzieć, że podołaliśmy. Przez cały mijający rok wszyscy kiedykolwiek wspierający klub zostali uhonorowani. 16 września na uroczystej gali wszystkie związki sportowe związane z działalnością WLKS doceniły starania i osiągnięcia klubu. W 2016 roku awansowaliśmy o jedno miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji. Może więc powiedzieć, że był to udany czas dla WLKS – powiedział prezes 40-letniego klubu, Adam Próchnicki.

Prezes WLKS był zadowolony z frekwencji wigilijnego spotkania, co świadczy o tym, że klub jest bliski sercu wielu osób: – Dołączyło do nas wielu nowych sponsorów i działaczy. Widać, że nasze starania i sukcesy w ramach stowarzyszenia sprawiają, że dołączają do nas kolejne osoby, chętne do pomocy. Dzięki nim sukcesy naszych sportowców są możliwe. Inne kluby, także ze wschodniej Europy, zauważają naszą pracę i chcą przyjeżdżać na zawody, które organizujemy.

Wielkimi krokami zbliża się rok 2017… – Niemal w każdym miesiącu będziemy organizować jakąś imprezę. Styczeń i luty to czas podsumowań i zliczania osiągnięć z zeszłego roku. Od marca miesiąc w miesiąc będziemy co najmniej raz miesiącu organizatorami imprez w skali ogólnopolskiej lub międzynarodowych. Siedlce sprawdziły się w organizacji imprez, więc jest duża szansa, że WLKS zostanie powierzona misja przeprowadzenia lekkoatletycznych igrzysk sportowych – zakończył Próchnicki.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;