niedziela, 2 października 2022

Sportowe love #7

W pierwszym noworocznym wpisie skupię się na przyszłości, czyli tym co czeka nas w pierwszych sześciu miesiącach sportowego AD 2017.

Najbardziej popularnym sportem – nie tylko w Siedlcach – jest piłka nożna. Runda wiosenna zapowiada się niezwykle ciekawie, nie tylko ze względu na osobę nowego trenera, ale przede wszystkim na klasę rywali, jacy zawitają na obiekt Pogoni. Już pierwszy domowy mecz z Górnikiem Zabrze (11/12 marca 2017 r.) powinien przyciągnąć na stadion ROSRRiT tłumy kibiców. Spadkowicz z ekstraklasy posiada renomę, której nie można kupić, ani wypracować w ciągu dekady sukcesów. Górnicy to 14-krotny mistrz Polski i klub, który jest magnesem dla kibiców. W późniejszych miesiącach do Siedlec zawitają także: Chojniczanka Chojnice (sensacyjny lider I ligi), GKS Katowice (jeden z głównych kandydatów do awansu) oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała (spadkowicz z ekstraklasy).

O sezonie rugbowym nie można jeszcze powiedzieć wiele konkretnego. Wiadomo, że będą to rozgrywki nowatorskie, ponieważ zostaną przeprowadzone w systemie wiosna-jesień. Czy siedlczanie skorzystają na tej zmianie i sięgną po upragniony medal?

Czego należy wypatrywać w decydującej fazie zmagań u siedleckich halowców? Walczący o utrzymanie SKK Siedlce będzie częściej korzystał z usług firmy przewozowej niż atutu własnej hali. Najciekawszym domowym spotkaniem I-ligowych koszykarzy wydaje się derbowe starcie ze Zniczem Basket Pruszków (18/19 marca). Koleżankom po fachu z PGE MKK nie grozi spadek, ponieważ Basket Liga Kobiet przed startem sezonu 2016-17 została zamknięta. Siedlczankom w rundzie rewanżowej przyjdzie gościć takie firmy jak: AZS UMCS Lublin (17 stycznia), Ślęza Wrocław (21 stycznia) i CCC Polkowice (12 marca).

Ogromne nadzieje należy wiązać z występami KPS Siedlce. Podopieczni Witolda Chwastyniaka mogą być niemal pewni miejsca w play-offach, jednak utrzymanie miejsca na podium może pomóc w drodze po medal. W rundzie rewanżowej KPS czekają trudne wyjazdy, ale siedlczanie pokazali już niejeden raz w trwającym sezonie, że stać ich na wiele.

Jeżeli chodzi o sporty indywidualne to z niecierpliwością czekamy na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Lahti. Siedlczanie będą śledzić czempionat głównie ze względu na udział w nich Macieja Staręgi. MŚ w Finlandii rozpoczną się 22 lutego i potrwają do 5 marca.

O wszystkich sukcesach i porażkach siedleckich sportowców przeczytacie na SportSiedlce.pl.

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook