sobota, 20 lipca 2024r.

Marek Horbań: Chcielibyśmy współpracować z każdą Pogonią w Polsce

Marek Horbań opowiada o tym jak odradza się najstarszy polski klub – Pogoń Lwów.

Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów, w rozmowie z gol24.pl nakreślił plany na przyszłość uczestników projektu „Pogoń dla Pogoni”.

To wymiana zawodników, wymiana doświadczeń trenerskich, obozy sportowe, czy sparingi oraz doświadczenie w działalności. To współpraca na wielu płaszczyznach. Z kolei z Pogonią Siedlce łączy nas projekt „Pogoń dla Pogoni”. Jednak w ramach tego projektu chcielibyśmy współpracować z każdą Pogonią w Polsce, choć jest ich przeszło 100, biorąc pod uwagę wszystkie szczeble rozgrywkowe.

Sternik lwowskiej Pogoni opowiedział o wsparciu dla polsko-ukraińskiego klubu z Polski.

Rozpoczęliśmy projekt „Pogoń dla Pogoni”, znaleźliśmy w związku z nim sponsora, którego jeszcze nie możemy ujawnić, ale dzięki niemu będziemy mogli funkcjonować w przyszłym roku. W tamtym roku dofinansowaniem dla Polonii i Polaków za granicą zajmowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych, teraz przeszło to na barki Senatu RP, do którego również zwróciliśmy się z wnioskiem. Głównie dotyczyły one wsparcia na szkółkę piłkarską oraz sekcję sportowo-rekreacyjną. Liczymy na to, że te wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie.

Jeżeli chodzi o polską stronę to piszemy wszędzie, gdzie tylko można. Ukraina nie ma ustawy o mniejszościach narodowych, dlatego to nie jest jedynie problem Pogoni, ale innych polskich stowarzyszeń. Żadna z nich nie otrzymuje dofinansowania.

Zespół z Lwowa ma w planach kolejne mecze w Polsce.

Mamy zaplanowane kilka meczów. Nie mamy jeszcze potwierdzenia od wszystkich, ale na tę chwilę wiemy już, że zagramy w Warszawie turniej z udziałem Pogoni Lwów i Pogoni Siedlce. Mamy jeszcze zaplanowane spotkania w ramach projektu „Pogoń dla Pogoni”- powiedział Horbań

 

źródło: własne / GOL24; foto: Krzysztof Szymański

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;