czwartek, 13 czerwca 2024r.

Awans Polek na mistrzostwa Europy!

Reprezentacja polskich tenisistek stołowych, w składzie z Katarzyną Grzybowską-Franc, wygrała z Hiszpanią swój ostatni mecz eliminacyjny  i awansowała do finałowego turnieju Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu.


Trener reprezentacji Polski Michał Dziubański tak jak w pierwszym wyjazdowym spotkaniu z Hiszpanią, teraz również zdecydował się na wystawienie najmocniejszego składu. W Poznaniu zagrały Li Qian, Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka.

Wbrew początkowym zapowiedziom hiszpańskiej federacji, żeński zespół tego kraju przyjechał do Wielkopolski w mocno rezerwowym składzie. Jedynie Claudia Caymel ugrała seta z Natalią Partyką. Pozostałe pojedynki Polki rozstrzygały na swoją korzyść w stosunku 3:0. Wychowanka Pogoni Siedlce Katarzyna Grzybowska-Franc (obecnie SKTS Sochaczew) bez problemów poradziła sobie z Sofią-Xuan Zhang.

Polska drużyna kobiet odniosła komplet 4 zwycięstw i już może przygotowywać się do jesiennych Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu.

– Cieszymy się, że postawiliśmy kropkę nad „i” i jesteśmy w finałach. Zagraliśmy porządne spotkanie, było jednak widać różnicę w poziomie między zespołami. Hiszpanie pierwotnie awizowali pierwszy skład, ale z powodów zdrowotnych najlepsze zawodniczki się nie pojawiły – mówił po meczu trener reprezentacji Michał Dziubański.

Katarzyna Grzybowska-Franc nie ukrywa, że w drużynowych mistrzostwach Starego Kontynentu w Luksemburgu chce z koleżankami powalczyć o najwyższe cele. – Pojedziemy tam, by walczyć o medal. Zajęłyśmy pierwsze miejsce w grupie, co da nam lepsze rozstawienie podczas losowania. A to może nam z kolei pomóc w walce o awans do najlepszej czwórki mistrzostw – przyznała.

Ostatni mecz w grupie E pomiędzy Hiszpanią i Szwajcarią rozegrany zostanie 7 marca. Zadecyduje on o drugim miejscu, które gwarantuje udział w barażach o awans do DME.

Polska – Hiszpania 3:0
Li Qian – Ana Garcia 3:0 (5, 6, 2)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Sofia-Xuan Zhang 3:0 (7, 5, 3)
Natalia Partyka – Claudia Caymel 3:1 (3, -8, 7, 7)

 

źródło: PZTS / euro sport.onet.pl; foto: epoznan.pl (Tomasz Szwajkowski)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;