Bezproblemowe zwycięstwo z legijną młodzieżą (multimedia)

Pogoń Siedlce. Bezproblemowe zwycięstwo z legijną młodzieżą.

Podopieczni Marcina Broniszewskiego wygrali w sparingu rozgrywanym w Siedlcach z Legią II Warszawa 3:0.

Siedlczanie kontrolowali przebieg meczu i było widać, że są bardziej doświadczeni. Już w 17 minucie po podaniu z prawej strony boiska Michał Bajdur najpierw uderzył w obrońcę, ale po chwili poprawił się i strzałem w długi róg wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Dwie minut później po indywidualnej akcji środkiem boiska Marcin Paczkowski przedostał się pod pole karne gości, po czym zagrał do Petru Leucy, a ten strzelił gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Grzegorz Tomasiewicz uderzył sprzed pola karnego w środek bramki.

Na drugą połowę trener Marcin Broniszewski wystawił całkiem inną jedenastką. Siedlczanie przez tą część spotkania rozgrywali piłkę na połowie rywali, a goście nie potrafili przedostać się pod bramkę Pogoni. W 55 minucie Robert Janicki dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a tam Eusébio Bancessi strzałem z kilku metrów podwyższył prowadzenie siedlczan. Pięć minut później pressing Pogoni przyniósł efekt. Daniel Dybiec po przejęciu piłki zagrał do Dominika Barciaka, jednak ten będąc w sytuacji sam na sam uderzył zbyt lekko i bez problemów interweniował golkiper z Warszawy. W 62 minucie Tomasz Lewandowski główkował niecelnie po centrze z rzutu wolnego Daniela Chyły. Chwilę później uderzenie Roberta Janickiego z dystansu poszybowało nad bramką. 64 minuta: Dominik Barciak naciskany przez defensora Legii strzelił z kilku metrów obok bramki. Wynik meczu w 74 minucie ustalił Daniel Chyła. Bramkarz gości wybił piłkę wprost pod nogi obrońcy Pogoni, a ten nie zastanawiając się oddał celny strzał z około 20 metrów.

W ekipie rezerw Legii zagrali byli Pogoniści: Rafał Makowski oraz Alban Sulejmani.

W poniedziałek, 30 stycznia Pogoń wyjeżdża na obóz do Władysławowa-Cetniewa. Na zgrupowaniu siedlczanie rozegrają  3 mecze kontrolne. Pierwszy sparing odbędzie się w środę 1 lutego o godzinie 17 z Gryfem Wejherowo.

28.01.17, 12:00 – Siedlce (boczna boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legia II Warszawa 3:0 (1:0) Widzów: 70

Bramki: Michał Bajdur 17, Eusébio Bancessi 56, Daniel Chyła 74

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 27. Jakub Szrek (46, 2. Tomasz Lewandowski), 3. Michał Panufnik (46, 4. Arkadiusz Jędrych), 14. Mateusz Żytko (46, 15. Paweł Łydkowski), 5. Sebastian Krawczyk (46, 16. Łukasz Wójcik) – 26. Damian Świerblewski (46, 21. Cezary Demianiuk), 6. Marcin Paczkowski (46, 93. Daniel Chyła), 23. Piotr Mroziński (46, 22. Daniel Dybiec), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 13. Dominik Barciak), 77. Michał Bajdur (46, 95. Robert Janicki) – 19. Petru Leucă (46, 17. Eusébio Bancessi)

Legia II: Dominik Kąkolewski – 2. Bartosz Skowron, 4. Mateusz Zawal (69, 15. Kornel Pietrzyk), 15. Kacper Pietrzyk (46, 18. Sebastian Walukiewicz), 26. Eryk Rakowski (46, 28. Maciej Ostrowski) – 17. Mateusz Leleno (46, 20. Adam Ryczkowski), 11. Aleksander Waniek (46, 3. Igoh Ogbu), 8. Rafał Makowski (69, 11. Aleksander Waniek), 19. Patryk Czarnowski (46, 16. Kornel Traczyk), 7. Alban Sulejmani (69, 17. Mateusz Leleno)- 9. Eryk Więdłocha (46, 22. Sadam Sulley)

Żółta kartka: Jakub Szrek 25

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)