Kolejny remis Pogoni w sparingu. Tym razem 1:1 z Chojniczanką (multimedia)

Kolejny remis Pogoni w sparingu

Pogoń Siedlce zremisowała we Władysławowie-Cetniewie z Chojniczanką Chojnice 1:1.

W kolejnym zimowym sparingu biało-niebieskim przyszło zmierzyć się z ligowym rywalem – Chojniczanką Chojnice.

Pierwszy groźny strzał w meczu oddał zespół z Chojnic. W 6 minucie Rafał Grzelak uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką. Po dobrym początku rywali Pogoń stworzyła ciekawą akcję, ale zagranie Piotra Krawczyka do Michała Bajdura ostatecznie wyłapał Michał Dumieński. 21 minuta: gorąco było pod bramką Pogoni, ale sytuację wyjaśnił doświadczony golkiper, Rafał Misztal. Trzy minuty później Piotr Kieruzel niecelnie główkował po centrze z rzutu rożnego Rafała Grzelaka. W 28 minucie Michał Bajdur dośrodkował w pole karne, a tam Cezary Demianiuk uderzył głową minimalnie obok słupka. Po pół godzinie gry Chojniczanka wyprowadziła groźną kontrę, po której strzał z woleja oddał Michał Suchanek, jednak to uderzenie obronił Rafał Misztal. W doliczonym czasie gry Michał Suchanek strzelił z linii pola karnego nad bramką. W ostatniej akcji w tej połowie po rzucie wolnym Marcin Biernat zgrał futbolówkę do Tomasza Mikołajczaka, ten uderzył z kilku metrów, jednak dobrą interwencją po raz kolejny popisał się golkiper Pogoni.

Już na początku drugiej połowy Pogoń mogła otworzyć wynik meczu, ale sytuacji sam na sam z Łukaszem Budziłkiem nie wykorzystał Cezary Demianiuk. W 54 minucie zespół z Siedlec wyszedł na prowadzenie, a bramkę zdobył Damian Świerblewski, który przymierzył z około 15 metrów. Dwie minut później Hieronim Gierszewski uderzył niecelnie z kilku metrów. W 68 minucie Chojniczanka doprowadziła do remisu. Irakli Meschia zagrał na wolne pole do Bartłomieja Niedzieli, a ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Rafała Misztala. 70 minuta: Michał Bajdur uderzył z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką. W 78 minucie Carlos Viadero niecelnie główkował po dośrodkowaniu Damiana Świerblewskiego. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Michał Bajdur wyłożył piłkę Dominikowi Barciakowi, ten uderzył z 20 metrów, jednak nie trafił w światło bramki.

W ekipie Pogoni zagrał Rafał Misztal, który w przeszłości był piłkarzem Chojniczanki. Ponadto szansę zaprezentowania się otrzymali testowani: Ronald Solórzano oraz Carlos Viadero.

Już jutro podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają kolejny mecz kontrolny. O godzinie 10 siedlczanie zmierzą się ze Zniczem Pruszków.

04.02.17, 12:35 – Władysławowo (COS OPO Cetniewo)

Sparing: Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0) Widzów: 10

Bramki: Bartłomiej Niedziela 68 – Damian Świerblewski 54

Chojniczanka: 24. Michał Dumieński (35, 12. Łukasz Budziłek) – 25. Wojciech Lisowski (46, 23. Jacek Podgórski), 2. Marcin Biernat (46, 26. Michał Markowski), 4. Piotr Kieruzel (46, 22. Arkadiusz Widelski), 6. Przemysław Pietruszka (46, 21. Łukasz Kosakiewicz) – 18. Michał Suchanek (46, 19. Bartłomiej Niedziela), 5. Paweł Zawistowski (46, 8. Mariusz Kryszak), 7. Rafał Grzelak (46, 14. Irakli Meschia), 10. Andrzej Rybski (46, 16. Hieronim Gierszewski; 86, 27. Dominik Piechowski), 11. Michał Jakóbowski (35, 27. Dawid Pałys; 46, 19. Jakub Biskup) – 17. Tomasz Mikołajczak (46, 20. Patryk Mikita)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 16. Łukasz Wójcik – 24. Damian Świerblewski, 6. Marcin Paczkowski (77, 10. Dominik Barciak), 18. Marcin Burkhardt (65, 13. Ronald Solórzano), 20. Piotr Krawczyk, 11. Michał Bajdur – 21. Cezary Demianiuk (58, 27. Carlos Viadero)

Żółta kartka: Łukasz Kosakiewicz 48

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)