niedziela, 14 lipca 2024r.

Reprezentacja Polski w Zakopanem

Od 1 do 5 lutego na obiektach Centralnego Ośrodku Sportu w Zakopanem odbyła się konsultacja reprezentacji Polski siódemek i piętnastek.

Pierwszego dnia przeprowadzono testy motoryczne. Analiza wyników wykazała duże postępy w przygotowaniu motorycznym zawodników, realizujących specjalistyczny program przygotowany przez Johannesa Ignatiusa Loubsera. Trener Blikkies Groenewald był zadowolony z wyników sprawdzianów. W kolejnych trzech dniach zrealizowano siedem jednostek treningowych na boisku, macie i w hali. Główny nacisk został postawiony na organizacje gry – szybkie konstruowanie struktury – ustawienia umożliwiającego w optymalny sposób wykorzystać luki w obronie przeciwnika. Wiele czasu w Zakopanem poświęcono także na doskonalenie gry defensywnej.

Groenewald znalazł także czas na przeprowadzenie czterech wykładów teoretycznych. Jakość pracy wykonanej w Zakopanem plus ocena możliwości zawodników ma pomóc sztabowi szkoleniowemu reprezentacji w wyłonieniu optymalnego zestawu na mecz z Portugalią, który zostanie rozegrany 18 lutego w Lizbonie.

Na zgrupowaniu w Zakopanem nie zabrakło siedleckich akcentów. Zadbali o to: Adrian Chróściel, Daniel Gdula, Mateusz Lament oraz trener Andrzej Kozak.

 

źródło: własne / PZRugby.pl; foto: Facebook

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;