Remis z białoruskim ekstraklasowiczem (fotogaleria)

Remis z białoruskim ekstraklasowiczem

Podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrali kolejny mecz kontrolny. Siedlczanie zremisowali w Gutowie Małym z FK Gorodieja 1:1.

FK Gorodieja to zespół białoruskiej ekstraklasy, który przygotowuje się do rozgrywek w Polsce. W poprzednim sezonie drużyna zajęła 9 miejsce w ligowej tabeli.

Nieoczekiwanie już w pierwszych sześćdziesięciu sekundach zespół z Białorusi wyszedł na prowadzenie. Dmitrij Lebiediew znalazł się w sytuacji sam na sam z Przemysławem Frąckowiakiem i pewnym strzałem pokonał golkipera Pogoni. W odpowiedzi uderzał Michał Bajdur, ale futbolówka po tym strzale poszybowała nad bramką. W 22 minucie Grzegorz Tomasiewicz dobrze zacentrował w pole karne, jednak tam żaden z zawodników biało-niebieskich nie zdołał zamknąć akcji i obrońca FK Gorodieja wybił piłkę na róg. Cztery minuty później Grzegorz Tomasiewicz zagrał do Robarta Janickiego, a młody pomocnik będąc sam na sam przestrzelił z trudnej pozycji. 31 minuta: po stracie Pogoni w środku pola do sytuacji strzeleckiej doszedł Andriej Woronkow, jednak uderzył nad poprzeczką. W 37 minucie Eusébio Bancessi główkował nad bramką. Chwilę później Dmitrij Lebiediew po indywidualnej akcji strzelił obok bramki. W 39 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Lewandowski uderzył minimalnie niecelnie.

Początek drugiej odsłony to wyrówna gra w środku boiska, bez klarownych sytuacji. W 58 minucie Dmitrij Parchaczow uderzył z rzutu wolnego obok bramki. W 76 Damian Świerblewski zacentrował z rzutu rożnego w pole karne, a tam po zamieszaniu jeden z zawodników skierował piłkę do własnej bramki i było 1:1. 78 minuta: po szybko rozegranym rzucie z autu, Dmitrij Parchaczow zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni.

Następny sparing Pogoń rozegra z Wisłą Puławy. Mecz odbędzie się w sobotę 18 lutego o godzinie 12 na stadionie MOSiR w Puławach.

15.02.17, 13:00 – Gutów Mały

Sparing: Pogoń Siedlce – FK Gorodieja 1:1 (0:1)

Bramki: samobój 76 – Dmitrij Lebiediew 1

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Tomasz Lewandowski (68, 5. Sebastian Krawczyk), 4. Arkadiusz Jędrych (61, 7. Daniel Dybiec), 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (61, 16. Łukasz Wójcik) – 93. Michał Bajdur (83, 27. Jakub Szrek), 23. Piotr Mroziński, 18. Marcin Burkhardt (68, 20. Piotr Krawczyk), 17. Eusébio Bancessi (52, 24. Damian Świerblewski) – 10. Grzegorz Tomasiewicz (59, 13. Piotr Kurbiel), 9. Robert Janicki (46, 6. Marcin Paczkowski)

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski 27, Damian Świerblewski 72, Piotr Mroziński 90 – Pawieł Płaskonnyj 37

Sędzia: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)

źródło: własna; foto: Kamil Sulej