Pogoń remisuje z ligowym rywalem. Wyrównany mecz w Puławach (fotogaleria)

Pogoń Siedlce rozegrała sparing w Puławach z tamtejszą Wisłą. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Pogoń już raz zmierzyła się w tym okresie przygotowawczym z Wisłą Puławy. Pod koniec stycznia siedlczanie wygrali z I-ligowcem 2:1. W kadrze Pogoni na to spotkanie znalazł się nowy nabytek – Dariusz Zjawiński.

Od początku spotkania obie drużyny grały odważnie. W 4 minucie jeden z zawodników Pogoni został sfaulowany i sędzia odgwizdał rzutu wolny. Chwilę później Łukasz Wójcik uderzył ze stałego fragmentu gry obok bramki. 16 minuta: Andrzej Witan zbyt lekko wybił futbolówkę, która spadła pod nogi Grzegorza Tomasiewicza. Młodzieżowiec oddał strzał, jednak swój błąd naprawił bramkarz Wisły, który dobrze interweniował w bramce. W 26 minucie Marcin Burkhardt uderzył z rzutu wolnego minimalnie niecelnie. Dwie minuty później po indywidualnej akcji Tomasz Sedlewski zagrał do Piotra Darmochwała, ten strzelił na bramkę, jednak Przemysław Frąckowiak nie miał problemów z obroną tego uderzenia. Tuż przed końcem pierwszej odsłony groźnie było pod bramką biało-niebieskich. Sylwester Patejuk sprytnym strzałem próbował zaskoczyć Przemysława Frąckowiaka, jednak bramkarz z Siedlec z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Druga gra to wyrównana gra obu drużyn. W 69 minucie Konrad Szczotka uderzył z 10 metrów wprost w bramkarza Pogoni. Dwie minuty później Sebastian Krawczyk zacentrował w pole karne, a tam Eusébio Bancessi strzelił tuż nad spojeniem. 78 minuta: podopieczni Marcina Broniszewskiego oddali dwa strzały. Najpierw zablokowany został Dariusz Zjawiński, a chwilę później Andrzej Witan obronił uderzenie w środek bramki Eusébio Bancessiego. W 85 minucie Piotr Żemło zdobył bramkę, ale skierował futbolówkę ręką do bramki i został ukarany żółtą kartką, a gol nie został uznany.

W ekipie Wisły zagrał był piłkarz Pogoni – Andrzej Witan.

W sobotę, 25 lutego Pogoń rozegra ostatni zimowy sparing. Siedlczanie zmierzą się na własnym boisku ze Stalą Stalowa Wola. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13.

18.02.17, 12:05 – Puławy (stadion MOSiR)

Sparing: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 0:0 Widzów: 100

Wisła: 1. Andrzej Witan – 16. Tomasz Sedlewski (80, 20. Łukasz Turzyniecki), 19. Jakub Poznański, 2. Piotr Żemło, 29. Fabian Hiszpański (64, 17. Iwan Łytwyniuk) – 18. Piotr Darmochwał (57, 7. Jakub Smektała) , 21. Toni Kolehmainen (57, 25. Konrad Szczotka), 14. Adrian Cierpka (87, 13. Sebastian Głaz), 15. Łukasz Płonowski (75, 29. Łukasz Skrzypek), 9. Sylwester Patejuk (80, 10. Dawid Pożak) – 11. Konrad Nowak (70, 18. Piotr Darmochwał)

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 27. Jakub Szrek (67, 5. Sebastian Krawczyk), 4. Arkadiusz Jędrych (80, 3. Michał Panufnik), 14. Mateusz Żytko (63, 2. Tomasz Lewandowski), 16. Łukasz Wójcik (62, 8. Daniel Chyła) – 24. Damian Świerblewski (49, 17. Eusébio Bancessi), 6. Marcin Paczkowski (71, 7. Daniel Dybiec), 18. Marcin Burkhardt (58, 23. Piotr Mroziński), 10. Grzegorz Tomasiewicz (51, 20. Piotr Krawczyk), 11. Michał Bajdur (75, 98. Robert Janicki) – 21. Cezary Demianiuk (51, 99. Piotr Kurbiel; 71, 9. Dariusz Zjawiński)

Żółte kartki: Tomasz Sedlewski 7, Piotr Żemło 85 – Tomasz Lewandowski 84

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)