poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Pech Staręgi w ostatnim sprawdzianie przed Lahti

Pech Staręgi w ostatnim sprawdzianie przed Lahti

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) po raz kolejny zapunktował w zawodach Pucharu Świata. Mimo to występu w estońskiej Otepie nie może zaliczyć do udanych.

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) kwalifikacje sprintu stylem dowolnym w estońskiej miejscowości Otepää zakończył z 20 czasem i jako jedyny z biało-czerwonych awansował do ćwierćfinałów. Inny reprezentant Rawy Paweł Klisz był 48.

Czas Staręgi w czwartym ćwierćfinale – 3:09.35, był lepszy od tego, który uzyskał triumfator kwalifikacji, Johannes Hoesflot Klaebo, a mimo to reprezentant UKS Rawa Siedlce uplasował się na czwartej pozycji, żegnając się z półfinałami (do awansu zabrakły 0,22 sekundy).

Zwycięstwo wśród mężczyzn odniósł triumfator kwalifikacji, Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. 0,6 sekundy stracił do triumfatora kolega z kadry, Finn Haaagen Krogh, a sekundę Rosjanin Sergey Ustiugov. Staręgę sklasyfikowano na 18 pozycji.

Udział w Estonii jest ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym, które w dniach 22 lutego – 5 marca odbędą się w fińskim Lahti.

WYNIKI

 

źródło: własne / skipol; foto: eurosport.onet.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;