piątek, 14 czerwca 2024r.

Jakub Folwarski opuści Pogoń. Siedlczanin zagra w najlepszej drużynie w Holandii!

Jakub Folwarski opuszcza Pogoń

Jakub Folwarski po obecnym sezonie odejdzie z MKS Pogoń Siedlce. Siedlczanin zostanie zawodnikiem mistrza Holandii – Enjoy & Deploy Taverzo.

Jakub Folwarski to wychowanek Pogoni, który przez całą swoją karierę był związany z siedleckim klubem. Po kilkunastu latach pobytu w MKS zawodnik postanowił przenieść się do Holandii.

Enjoy & Deploy Taverzo to zespół występujący w holenderskiej ekstraklasie. Jest to klub profesjonalny, który od czterech lat nie oddał nikomu tytułu mistrza kraju. Siedlczanin przebywał już w przeszłości na konsultacjach w tym klubie i teraz otrzymał ofertę, z której postanowił skorzystać. Tenisista dokończy sezon w barwach Pogoni i później zwiąże się rocznym kontraktem z klubem z Taverzo.

Zawodnik będzie korzystał z licencji międzynarodowej, która polega na tym, że Folwarski na wszystkich turniejach ogólnopolskich i zagranicznych będzie reprezentował MKS Pogoń Siedlce.

Byłem już parę razy na konsultacjach w Holandii i bardzo mi się tam podobało. Dobrze się tam czułem i wszyscy byli mili. Zaproponowali mi kontrakt i zdecydowałem się skorzystać z tej oferty. Będę reprezentował Pogoń na wszystkich turniejach, nie będę mógł występować jednak w lidze. Będę mieszkał i trenował w Krakowie, a na mecze będę dolatywał samolotem. Wydaje mi się, że trenerzy już się spodziewali, iż wcześniej czy później do tego dojdzie, że będę musiał opuścić klub. Żadnych przeszkód jednak mi nie stawiali. Cieszą się z tego mimo, że będę grał w Holandii dalej będę mógł reprezentować klub z Siedlec – powiedział Jakub Folwarski.

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;