czwartek, 18 lipca 2024r.

Maciej Staręga ósmy w Lahti. Bardzo dobry wynik siedlczanina!

Maciej Staręga zakończył rywalizację w sprincie na mistrzostwach świata w Lahti na ósmej pozycji. Siedlczanin nie przebił się do ścisłego finału, ale i tak należy go pochwalić za najlepszy wynik w karierze.

W kwalifikacjach Staręga zajął 22 miejsce. Wychowanek Rawy Siedlce pokonał trasę 1,6 km w czasie 3.20,84. Do zwycięzcy, Rosjanina Siergieja Ustiugowa, stracił 9,12 s. Paweł Klisz (UKS Rawa) zakończył zawody na 66 lokacie – 3.34,74.

Staręga nie trafił do najsilniej obsadzonego ćwierćfinału, jednak rywale pokroju Lucasa Chanavata, Matiasa Strandvalla, Calle Halfvarssona, Antona Gafarowa i Andrew Younga słusznie budzili respekt.

Walka Staręgi została słusznie określona jako piękna. Po emocjonującym finiszu wygrał Halfvarsson przed Staręgą. W półfinale siedlczanin zaciekle walczył o trzecią lokatę, jednak zabrakło centymetrów. Drugi wyścig był szybszy, więc dla MS marzenie o finale zostało odłożone na przyszłość.

W finale najlepszy okazał się Włoch Federico Pellegrino (3.13,76), drugi był Ustiugow (3.13,91), natomiast trzecie miejsce zajął Johannes Høsflot Klæbo z Norwegii (3.14,20).

Postawa Staręgi została doceniona przez uznanych specjalistów od sportów zimowych.

 

źródło: własne / eurosport.onet.pl / Twitter; foto: Bruce Bennett / newspix.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;