czwartek, 20 czerwca 2024r.

W I lidze będzie tytularny sponsor

W I lidze będzie tytularny sponsor

W rundzie wiosennej tego sezonu I liga piłkarska w Polsce będzie miała tytularnego sponsora – informuje Przegląd Sportowy.

NICE I LIGA

Rozgrywki I ligi od rundy rewanżowej mają nosić nazwę – Nice I liga. Umowa ma być zawarta w poniedziałek 27 lutego, na mocy której I liga zyska sponsora tytularnego. Firma Nice, roducent m.in. bram garażowych ma wyłożyć z tego tytułu ok. 2 mln złotych rocznie.

Sponsor tytularny to nie jedyna firma, która ma wspierać rozgrywki drugiego szczebla w Polsce. Partnerami mają być zakłady bukmacherskie Fortuna oraz producent napojów Oshee. Pomoc od sponsorów służyć ma klubom w łatwiejszym wejściu w przypadku awansu do T-Mobile Ekstraklasy.

POMOC PZPN

PZPN wdrożył plan pomocy dla I-ligowców. Sam wyłożył jednorazowo 7,5 mln złotych w porozumieniu przedwyborczym pomiędzy Zbigniewem Bońkiem a Martyną Pajączek (prezes Miedzi Legnica oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej), która po wyborach została pierwszą kobietą zasiadającą w zarządzie PZPN. Działanie w ścisłych związkowych władzach jeszcze bardziej poprawia komunikację i załatwianie spraw związanych z drugim szczeblem rozgrywek piłkarskich w Polsce. Wsparcie w ramach około 10 mln zł to dla klubów I ligi bardzo poważna pomoc.

PZPN wdrożył także na poziomach centralnych Pro Junior System (nagrody za wystawianie w składzie młodzieżowców), a wcześniej podpisał telewizyjny kontrakt z Polsatem, który będzie pokazywał I ligę do czerwca 2018 roku.

Siedlecka Pogoń po rundzie jesiennej zajmuje w ligowej tabeli I ligi wysokie czwarte miejsce.

 

źródło: Przegląd Sportowy; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;