czwartek, 20 czerwca 2024r.

Zapaśnicze boje w Łukowie. Dobre zawody w wykonaniu WLKS

Zapaśnicze boje w Łukowie. Dobre zawody w wykonaniu WLKS

Zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie uczestniczyły w Memoriale Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej, który odbył się w Łukowie.

Piąty już Memoriał Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej odbył się w dniach 24-25 lutego w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Zapaśnicze zawody uczciły pamięć dwójki wybitnych sportowców Łukowa.

Grzegorz Miszta (ur.14 stycznia 1970r., zm. 13 stycznia 2013r.) zawodnik i trener zapasów w łukowskich Orlętach. Zdobył m.in. srebrny medal w zapasach na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w 1988 roku. Jako trener pracował w Orlętach od 1999 roku. Został Trenerem Roku 2003 w Łukowie. W 2007 toku wyjechał do Norwegii, gdzie kontynuował przygodę z zapasami. Zmarł nagle.

Edyta Smolińska (ur. 6 czerwca 1977 r., zm. 12 czerwca 1994 r.) utalentowana i ambitna zapaśniczka łukowskich Orląt, Mistrzyni Polski Seniorek 1994, była uczennicą Liceum Ekonomicznego Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie. Zginęła w wypadku samochodowym.

Siedleckie zapaśniczki spisały się znakomicie wielokrotnie zajmując miejsca na podium. Zwycięstwa wśród młodziczek odniosły: Dominika Rymuza w kat. 32 kg i 1 Klaudia Kudelska w kat. 57 kg. Na drugim stopniu podium w rywalizacji kadetek w kat. 43 kg stanęła Karolina Urban. Poza tym Iga Kukawska i Klaudia Podgórzak w kat. 37 kg oraz Karolina Maciejuk w kat. 57 kg kończyły zmagania na trzecich pozycjach.

W zawodach brały udział także Kornelia Karpowicz w kat. 48 kg i Sylwia Jastrzębska w kat. 57 kg. Pierwsza z nich została sklasyfikowana na piątym, a druga na siódmym miejscu.

W klasyfikacji drużynowej WLKS Siedlce-Nowe Iganie zajął piątą pozycję. Triumfował Sokół Lublin.

Organizatorami memoriału byli: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, ŁKS Orlęta Łuków, GKS Armaty Stoczek Łukowski, UKS Zalesie.

 

źródło: własne / sport.lukow.pl / sportzona; foto: sport.lukow.pl

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;