Grzybowska-Franc z dwoma medalami MP

Siedlczanka Katarzyna Grzybowska zdobyła dwa medale 85 Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. O medale walczono w Częstochowie.

Katarzyna Grzybowska-Franc (obecnie SKTS Sochaczew) pokazała po raz kolejny, że zasługuje na grę w kadrze narodowej. Zdobycie podczas Mistrzostw Polski srebrnego medalu w singlu i złotego w deblu mówi samo za siebie i potwierdza jej wysoki poziom.

Wychowanka Pogoni Siedlce do półfinału rywalizacji singlowej mówiąc kolokwialnie „szła jak burza”, pokonując kolejne rywalki bez straty seta. Dopiero w ½ finału napotkała na zdecydowany opór swojej reprezentacyjnej koleżanki w deblu – Natalii Partyki. Mimo przewagi Partyki (2:1 i 3:2), „Grzybcia” zachowała zimną krew i zwyciężyła 4:3, awansując tym samym do finału. A tu czekała na nią najwyżej sklasyfikowana w rankingu polska tenisistka Li Qian (KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg). Naturalizowana Polka prowadziła 3:0 w setach i zanosiło się na łatwo odniesione zwycięstwo w decydującym spotkaniu. Tymczasem Katarzyna Grzybowska-Franc okazała się lepsza w trzech kolejnych setach i doprowadziła do remisu. W secie numer „7” Li Qian wygrała do 5 i zdobyła złoto, a siedlczanka musiała się zadowolić tytułem wicemistrzyni Polski.

WYNIKI SINGLA KOBIET

W grze deblowej Grzybowska wspólnie z Natalią Partyką (grającą w czeskim Hodoninie) straciły tylko jednego seta w drodze po złoty medal. W  finałowym meczu reprezentantki Polski pokonały 3:0 (11:3, 11:8, 11:2) zawodniczki AZS AJD Częstochowa Roksanę Załomską i Katarzynę Ślifirczyk.

Poprzednio Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka wygrywały Mistrzostwa Polski w deblu w 2008, 2012, 2014 i 2016 roku.

WYNIKI DEBLA KOBIET

—————————————

W mistrzostwach w Częstochowie brali także udział inni wychowankowie Pogoni Siedlce: Jakub Folwarski, Kamil Kurowski (obecnie Spójnia Warszawa) i Tomasz Tomaszuk (AZS AWFiS Gdańsk).

Folwarski w singlu uplasował się na pozycjach 17-32, w deblu z Alanem Wosiem (Broń Radom) byli sklasyfikowani na miejscach 5-8, zaś w mikście z Aleksandrą Falarz (Bronowianka Kraków) zajęli pozycje 17-32.

Tomaszuk w singlu zajął lokaty 33-64, w deblu z Damianem Kreftem (AZS AWFiS Gdańsk) znaleźli się w czołowej „szesnastce”, z kolei w mikście z Pauliną Krzysiek (GLKS Nadarzyn) ulokował się na miejscach 17-32.

Lokaty Kurowskiego to: 33-64 w singlu, 17-32 w deblu (z Michałem Murawskim ze Spójni Warszawa), 9-16 w mikście (z Agatą Zakrzewską z zespołu HALS Warszawa).