Nie mogło być inaczej. KPS Siedlce w półfinale I ligi! (fotogaleria)

Podopieczni Witolda Chwastyniaka postawili kropkę nad i. W drugim spotkaniu ćwierćfinału play-off, KPS Siedlce przegrał z TSV Sanok 2:3, jednak o awansie zdecydowała zaliczka z pierwszego meczu (3:0).

KPS przystąpił do sobotniego spotkania z kapitalną zaliczką. Przypomnijmy, że podopieczni Witolda Chwastyniaka w pierwszym ćwierćfinałowym meczu, bez żadnych problemów pokonali TSV Sanok (3:0). Dzięki temu siedlczanie, aby awansować do półfinału I ligi potrzebowali wygrać przynajmniej dwa sety, czyli zdobyć jeden punkt.

Rewanżowy pojedynek w Siedlcach miał bardzo wyrównany przebieg. W pierwszym secie lepsi okazali się zawodnicy Witolda Chwastyniaka, jednak w kolejnych dwóch partiach górą był beniaminek z Sanoka. W przypadku zwycięstwa TSV również w czwartym secie, do rozstrzygnięcia tego ćwierćfinału potrzebny byłby złoty set, rozgrywany do 15.

Siatkarze KPS nie dopuścili jednak do czarnego scenariusza. W czwartej partii gospodarze powstali z kolan i zaczęli dyktować warunki gry na parkiecie. Kapitalne zagrywki spowodowały, że drużyna z Sanoka została odrzucona od siatki, co automatycznie przełożyło się na większą ilość błędów. Ostatecznie zespół trenera Chwastyniaka wygrał 25:15 i zdobył jeden punkt, który przesądził losy tej rywalizacji.

W piątym secie oba zespoły grały już tylko o pietruszkę. Szkoleniowiec gospodarzy wpuścił na parkiet wszystkich rezerwowych graczy, którzy nie zdołali jednak pokonać TSV Sanok.

PLANY KPS

KPS Siedlce awansował do półfinału, w którym zmierzy się z najlepszą drużyną rundy zasadniczej – Ślepskiem Suwałki. Pierwszy mecz odbędzie się w Siedlcach, a rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Zwycięzca z tej pary powalczy o tył mistrza I ligi, a pokonany o brązowy medal.

11.03.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
2 mecz I rundy play-off: KPS Siedlce – TSV Sanok 2:3 (25:23, 25:27, 23:25, 25:15, 13:15)
KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Konrad Małek (libero) 11. Jakub Gontarewicz, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski

MVP: Paweł Rusin (TSV)