wtorek, 23 lipca 2024r.

Tenisiści zmierzą się z Morlinami. Ostatni mecz Folwarskiego w Siedlcach

tenisisci-zmierza-sie-z-morlinami

W niedzielę, 26 marca o godzinie 13 tenisiści stołowi MKS Pogoń Siedlce rozegrają ostatnie spotkanie w tym sezonie we własnej hali. Będzie to ostatni mecz Jakuba Folwarskiego w Siedlcach, ponieważ zawodnik przenosi się do Holandii.

Podejmą zespół z Ostródy

Siedlczanie w meczu 16 kolejki zmierzą się z Morlinami II Ostróda. Tenisiści z Warmii i Mazur są outsiderem rozgrywek. Morliny w 15 meczach zgromadziły tylko 4 punkty, w tym jeden za remis w pierwszym meczu z Pogonią.

To nie będzie koniec sezonu dla podopiecznych Sylwestra Dąbrowskiego. Zespół z Siedlec ostatnie dwie kolejki rozegra na wyjeździe. Najpierw MKS Pogoń zagra z Remusem Kościerzyna, a w meczu kończącym drugą rundę siedlczanie wyjadą do Gdańska, gdzie zmierzą się z rezerwami PCNP-AZS AWFiS.

Bilans Folwara

W meczach I ligi gr. północnej wychowanek siedleckiej Pogoni odnotował 17 zwycięstw. Jakub Folwarski poniósł także 13 porażek. Jego bilans punktowy to 51:39. Siedlczanin w trakcie sezonu powtarzał, że nie jest zadowolony ze swojej gry.

Z mojego bilansu nie jestem zadowolony. Mam 50% na pierwszym stole. Co prawda nasza liga jest silna, ale mimo to liczyłem na lepszy bilans – mówił 20-latek.

Kierunek: Holandia

Nowym klubem wychowanka Pogoni będzie mistrz Holandii – Enjoy & Deploy Taverzo. Klub z Taverzo to drużyna występująca w holenderskiej ekstraklasie. Jest to profesjonalny team, który od czterech lat nie oddał nikomu tytułu mistrza kraju. Siedlczanin przebywał już w przeszłości na konsultacjach w tym klubie i teraz otrzymał ofertę, z której postanowił skorzystać.

Byłem już parę razy na konsultacjach w Holandii i bardzo mi się tam podobało. Dobrze się tam czułem i wszyscy byli mili. Zaproponowali mi kontrakt i zdecydowałem się skorzystać z tej oferty – powiedział Folwarski.

Turniejowy Pogonista

Zawodnik będzie korzystał z licencji międzynarodowej, która polega na tym, że Folwarski na wszystkich turniejach ogólnopolskich i zagranicznych będzie reprezentował MKS Pogoń Siedlce.

Będę reprezentował Pogoń na wszystkich turniejach, nie będę mógł występować jednak w lidze – zaznaczył tenisista z Siedlec.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;