niedziela, 14 lipca 2024r.

Koniec marzeń KPS Siedlce. Finał I ligi dla Ślepska

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w trzecim meczu półfinału I ligi przegrali ze Ślepskiem Suwałki 0:3. W rywalizacji o trzecie miejsce KPS Siedlce zagra ze Stalą Nysa.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Przed drużyną z Siedlec otworzyła się wielka szansa na awans do finału I ligi. W sobotnim spotkaniu podopieczni Witolda Chwastyniaka niespodziewanie pokonali Ślepsk (3:1) i wyrównali stan rywalizacji w półfinale. O wszystkim miał zdecydować niedzielny pojedynek w Suwałkach.

PRZEBIEG MECZU

Stawka tego spotkania była olbrzymia, dlatego w poczynaniach obu zespołów była widoczna pewna nerwowość. W pierwszym secie z lepszej strony pokazywał się KPS Siedlce, który za sprawą Jakuba Buckiego oraz Mateusza Błasiaka wywalczył trzypunktowe prowadzenie. Gospodarze odrobili jednak straty i doprowadzili do końcówki na przewagi. W niej lepszy okazał się Ślepsk, który po ataku Karola Rawiaka przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24).

KPS nie wykorzystał wielkiej szansy w pierwszym secie, dlatego to gospodarze byli w kolejnych minutach stroną dominującą. W końcówce partii podopieczni Witolda Chwastyniaka, przy zagrywce Krzysztofa Gibka zerwali się jeszcze do walki, jednak Ślepsk dowiózł prowadzenie do końca.

Trzeci set był już tylko historią. Drużyna z Siedlec popełniała wiele błędów własnych, które ciągnęły ją w dół. Ślepsk Suwałki natomiast grał znakomicie, dlatego systematycznie powiększał swoją przewagę nad rywalami. Ostatecznie gospodarze wygrali trzecią partię 25:15.

PLANY KPS

KPS Siedlce nie zagra w finale I ligi, jednak podopieczni Witolda Chwastyniaka mają jeszcze o co walczyć. Siedlczanie rywalizować będą o trzecie miejsce w lidze, a ich rywalem będzie Stal Nysa. Pierwsze dwa mecze odbędą się za tydzień w Nysie.

26.03.17, 14:00 – Suwałki
3 mecz 1/2 finału play-off: Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:0 (26:24, 25:22, 25:15)
KPS
: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 11. Jakub Gontarewicz, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski

Stan rywalizacji: 2:1
Awans: Ślepsk Suwałki

 

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;