poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Pierwszy krok wykonany. KPS Siedlce wygrał w Nysie

Pierwszy pojedynek w rywalizacji o trzecie miejsce w I lidze dla KPS Siedlce. Podopieczni Witolda Chwastyniaka pokonali w sobotę Stal Nysę 3:1. Kolejny mecz w niedzielę o godz. 17.

Siedlczanie nie zdołali awansować do finału I ligi. Przypomnijmy, że KPS w półfinale przegrał ze Ślepskiem Suwałki, który przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w trzecim spotkaniu. W meczu o brązowy medal rywalem drużyny Witolda Chwastyniaka jest Stal AZS Nysa, która nie sprostała Warcie Zawiercie. Rundę zasadniczą Stal zakończyła na 3 miejscu (KPS 4), dlatego pierwsze dwa spotkania odbywają się w Nysie.

Początek meczu siedlczanie ewidentnie przespali. Z biegiem czasu maszyna Witolda Chwastyniaka rozkręciła się i przejęła kontrolę nad spotkaniem. Dobra gra blokiem KPS oraz autowe ataki gospodarzy sprawiły, że ekipa z Mazowsza triumfowała w pierwszej odsłonie. Blok duetu Moustapha’BayeJakub Bucki przypieczętował zwycięstwo (21:25).

Początek drugiego seta był bardzo podobny do poprzedniego. Siatkarza Janusza Bułkowskiego rzucili się do ataku, a siedlczanie spokojnie wyczekiwali na swój moment gry. Od połowy seta rozpoczęła się zażarta walka punkt za punkt, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Lepszy okazał się jednak KPS, któremu triumf zapewnił skuteczny atak Buckiego.

Trzeci set bezapelacyjnie należał do gospodarzy, którzy rzucili wszystko na jedną kartę. Świetna zagrywka Piotra Łuki plus skuteczny blok Stali sprawił, że drużyna z Nysy bez problemu wygrała trzecią partię.

Najwięcej emocji przyniósł z pewnością czwarty set, który rozegrał się na przewagi. Co ciekawe, Stal Nysa prowadziła już 24:21 i była bardzo blisko, aby doprowadzić do tie-breaka. Liczne błędy gospodarzy spowodowały jednak, że KPS wyrównał stan partii (24:24). Kluczowa w końcówce czwartego seta okazała się świetna gra Krzysztofa Gibka, który zapewnił drużynie bezcenne zwycięstwo w Nysie. Przyjmujący został wybrany również MVP spotkania.

PLANY KPS

Drugie spotkanie rywalizacji o brązowy medal ponownie odbędzie się w Nysie. Początek w niedzielę o godz. 17:00.

01.04.17, 18:00 – Nysa
I mecz o 3 miejsce: Stal AZS Nysa – KPS Siedlce 1:3 (21:25, 23:25, 25:18, 30:32)