poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Świetny mecz KPS Siedlce. Brązowy medal o krok

Podopiecznym Witolda Chwastyniaka brakuje już tylko jednego zwycięstwa, aby zdobyć brązowy medal I ligi. W niedzielę KPS Siedlce drugi raz pokonał Stal Nysę 3:1.

KPS Siedlce w sobotnim meczu pokazał się ze świetnej strony. Siatkarze Witolda Chwastyniaka pokonali Stal Nysę (3:1) i zrobili mały krok w kierunku brązowego medalu I ligi. W niedzielę odbyło się drugie spotkanie tych drużyn, które mogło w znacznym stopniu przybliżyć KPS do upragnionego celu.

Drużyna z Nysy przystąpiła do tego meczu z nożem na gardle. W przypadku porażki, ich szansę na zdobycie trzeciego miejsca w lidze drastycznie by zmalały. Nic więc dziwnego, że gospodarze od początku spotkania grali bardzo agresywnie i ambitnie. KPS odpowiedział jednak tym samym, dlatego przez cały set trwała walka punkt za punkt. Po kontrze Piotra Łukasika siedlczanie odskoczyli na 24:22, a za moment świetną zagrywkę posłał Krzysztof Gibek.

Drugi set był zdecydowanie najsłabszy dla KPS w tym meczu. Seria agresywnych zagrywek Stali nie pozwoliła przeciwnikom na wyprowadzenie skutecznej akcji. W połowie seta trener Witold Chwastyniak posłał na parkiet kilku zmienników, którzy nie zdołali jednak odwrócić losów drugiej partii. Ostatecznie Stal wygrała do 12.

W dwóch pozostałych odsłonach stroną dominującą ponownie był KPS. Jedynie w trzecim secie gospodarze nawiązali wyrównaną walkę z rywalami, tracąc szansę na zwycięstwo dopiero w końcówce. W czwartym secie przewaga drużyny z Siedlec nie podlegała już dyskusji. Najlepszym graczem spotkania wybrano Bartosza Zrajkowskiego.

PLANY KPS

Trzeci mecz o brązowy medal odbędzie się w najbliższą sobotę o 19:00 w Siedlcach. Jeżeli KPS przegra, to czwarty pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę o 15:30 również w Siedlcach.

02.04.17, 17:00 – Nysa
2 mecz o 3 miejsce: Stal Nysa – KPS Siedlce 1:3 (22:25, 25:12, 22:25, 18:25)