W regionie: Znamy rozstrzygnięcia III Crossduathlonu ŚcIganie

1 kwietnia na terenach rekreacyjnych w Nowych Iganiach odbył się III Crossduathlon ŚcIganie o puchar Wójta Gminy Siedlce. Znamy zwycięzców.

Zawody zorganizowano na trzech dystansach.

Dystans krótki (bieg: 0,6 km, rower: 4 km, bieg: 0,6) najszybciej pokonał narciarz Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce), wyprzedzając Oliwiera Kulika (PG nr 6 w Siedlcach) i Jakuba Sobiczewskiego (UKS Rawa Siedlce). Najlepszą z dziewcząt okazała się piata Wiktoria Wróbel (Barakuda Mińsk Mazowiecki). Startowało 20 młodych uczestników.

Na dystansie średnim (bieg: 1,2 km, rower: 8 km, bieg: 0,6 km) zwyciężył Jakub Gorzała (Triathlon Siedlce Club). Drugi był Arkadiusz Marczak (Barakuda Mińsk Mazowiecki), a trzeci Amadeusz Aniszewski (UKS Rawa Siedlce). Najlepszą kobietą okazała się czwarta na mecie Monika Mirosław. Dystans średni wybrało siedmioro uczestników.

Michał Lech okazał się zwycięzcą długiego dystansu (bieg: 3 km – jedna pętla, teren mieszany = asfalt, nawierzchnia naturalna; rower: 18 km – trasa terenowa; bieg: 3 km – jedna pętla, teren mieszany = asfalt, nawierzchnia naturalna. Tuż za nim metę przekraczali Paweł Janiak i Sebastian Węgliński. Na dwudziestym szóstym miejscu rywalizację ukończyła najszybsza z kobiet Joanna Borowik (Triathlon Siedlce Club).