poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

SKK przegrywa w Krakowie. Będzie czwarty mecz

Koszykarze SKK Siedlce w trzecim meczu fazy play out przegrali w Krakowie z miejscowym AGH 63:70. Kolejny mecz o utrzymanie już w Wielki Piątek.

Podopieczni trenera Teohara Mollova znajdowali się w bardzo dobrym położeniu. W dwóch pierwszych meczach w Siedlcach lepszy okazał się SKK, któremu brakowało już tylko jednego zwycięstwa, aby utrzymać się w I lidze. Rywalizacja przeniosła się teraz do Krakowa i AGH z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Już początek spotkania pokazał, że będzie to bardzo wyrównany bój. Podopieczni Mollova szukali swoich szans przede wszystkim w rzutach z dystansu, których do przerwy trafili 4/13. Gospodarze natomiast większość akcji kończyli pod koszem, a brylowali w tym elemencie Maciej Maj oraz Bartłomiej Podworski.

W statystykach lepszy był AGH, który w drugiej kwarcie wywalczył sobie minimalną zaliczkę (34:28). Największym plusem beniaminka była skuteczność rzutów za dwa punkty na poziomie 73 procent.

W drugiej połowie SKK za wszelką cenę chciał zniwelować prowadzenie AGH. Bez powodzenia. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego cały czas trzymali drużynę z Siedlec na dystans kilku punktów. W końcówce czwartej kwarty podopieczni Mollova zmniejszyli przewagę gospodarzy jedynie do trzech „oczek”, jednak gospodarze uciekli spod topora.

W zespole z Siedlec najskuteczniejszy okazał się Rafał Rajewicz, autor 17 punktów. W barwach AGH o punkt mniej uzyskał Jakub Krawczyk.

PLANY SKK

Kolejny pojedynek pomiędzy AGH i SKK odbędzie się w Wielki Piątek o godz. 19. Jeżeli drużyna z Siedlec przegra mecz, to decydujące starcie o utrzymanie w I lidze zaplanowane jest na 26 kwietnia.

13.04.17, 19:00 – Kraków

III mecz fazy play-out: AGH Kraków – SKK Siedlce 70:63 (19:17, 15:11, 19:18, 17:17)